Dünya Myanmar’a düşen gizemli cismi konuşuyor

Myanmar’da dağlık bölgeye 10 Kasım günü gizemli bir cismin düştüğü açıklandı.  Cismin düşüş anının görüntüleri kameralara da yansıdı.

Dünya Myanmar'a düşen gizemli cismi konuşuyor

Ne olduğu anlaşılamayan silindir şekilli metal obje 3,5 metreye 1,5 metre boyutunda.

CNN Türk’ten Sercan Tezcanoğlu’nun haberine göre, Lone Khin köyü yakınlarında düşen cisim bir yeşimtaşı madeni yakınlarında bulundu.

Görgü tanıkları sabah saatlerinde gürültülü bir patlama sesi ve sallantıyla uyandı.


Dünya Myanmar'a düşen gizemli cismi konuşuyor

Ne olduğunu anlamaya çalışan köylüler gizemli cismi buldu.

Hiç kimsenin yaralanmadığı olaydan sonra havada yanık kokusu olduğu belirtiliyor.

Myanmar Times’a konuşan görgü tanıkları önce savaş çıktığını zannettiklerini evlerinin sallandığını söyledi.

Bir uçağın motoruna benzeyen cisimde birçok bakır kablo bulunuyor

Myanmar hükümetinden yapılan açıklamada cismin ne olduğunun hala anlaşılamadığı uzmanların bölgeye gönderildiği belirtiliyor.


Cismin, olaydan 1 gün önce Çin’in uzaya gönderdiği Long March 11 roketinden düşen bir parça olabileceği konuşuluyor.

Cismin düşüş anı görüntüleri

Süper Ay dolunayı olduğu gece sıra dışı olaylar olur mu?

Güney Amerika’daki Gizli Şehir

Antakya: Mistik ve gizemli şehir Antioch (1. Bölüm)


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.