Quaresma ile tanışmak isteyen Muhammet’in dileği gerçek oldu

En büyük hayali dünyaca ünlü Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma ile tanışmak ve onunla zaman geçirmek olan Muhammet’in bu dileği gerçek oldu!

Quaresma ile tanışmak isteyen Muhammet’in dileği gerçek oldu!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve özel durumu olan çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen program “İyilik Kulübü” yeni bölümüyle ekranlara geliyor.

Türkiye’nin her yerinden, hasta, travma geçirmiş, savaş mağduru, yetim, öksüz, şehit veya gazi yakını çocukları konuk eden ‘İyilik Kulübü’, 7. bölümünde 14 yaşındaki Lösemi hastası Fahrettin Muhammet Arı’nın dileğini yerine getiriyor.

En büyük hayali dünyaca ünlü Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma ile tanışmak ve onunla zaman geçirmek olan Muhammet’in bu dileği öğrenen İyilik Kulübü ekibi, Muhammet’e dilediği şeyden çok daha fazlasını yaşatarak, onun unutamayacağı bir gün geçirmesi için kolları sıvadı.

Muhammebt Ari

Muhammet’in sevdiği şeyler ve ilgi alanları ile ilgili yapılan araştırmada, Muhammet’in fanatik bir Beşiktaşlı olmasının yanı sıra klasik arabalara da ilgisi olduğunu öğrenen ekip, ona ilk sürprizini yaparak, Klasik Araba Müzesi gezisi hazırladı.

Muhammet’i bekleyen ikinci sürpriz ise Beşiktaş’ın Vodafone Arena’da yapacağı ilk Şampiyonlar Ligi maçını tribünden izlemek oluyor. Formasını alan Muhammet, Dynamo Kiev maçını izlemek için Vodafone Arena’daki yerini alıyor. Arena’da oynanan maçta Quaresma’nın ilk golü atmasıyla havalara uçan Muhammet’in mutluluğu gözlerinden okunacak.

Beşiktaş'ın Vodafone Arena daki maçı

Muhammet’in dileğini yerine getirmek için çalışmalara başlayan ekip, bir yandan da devam eden tedavi sürecini gözeterek ancak 27 Kasım’da Muhammet’in büyük dileğini yerine getirebildi.

Muhammet Arı nın dileği gerçek oldu

Muhammet, uzun süren bekleyişin ardından Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nde takımın rejenerasyon antrenmanına katılarak, tüm takım oyuncularıyla tanışma ve onlarla fotoğraf çektirme fırsatı yakaladı. Quaresma’nın formasını hediye ettiği Muhammet’e Tolga Zengin de krampon ve beresini hediye ederek unutamayacağı bir gün geçirmesine katkı sağladı.

Tolga Zengin

Işık Yönt, Ömer Fırat Köker ve Cansın Bezircilioğlu’ndan oluşan ekip Muhammet’in dileğini yerine getirerek bir hayalin daha gerçek olmasına katkı sağladı.

Hayatlarındaki zorlukları ve sıkıntıları bir günlüğüne kenara bırakan çocukların o gün yaşadıkları, ekrana neşeli, enerjik ve eğlenceli bir şekilde yansıyacağı ‘İyilik Kulübü’ 10 Aralık Cumartesi akşamı saat 23.45’te TRT 1 ekranında olacak.

Lösemi tedavisinde olumlu tutum iyileşmeye etki ediyor!