Üsküdar Belediyesi’nden halifemizi seçelim çağrısı

Üsküdar Belediyesi’ne ait olduğu belli olan bir araçtan yüksek sesli hoparlör anonsu ile “halifemizi seçelim” çağrısı yapıldı.

Video, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun Twitter hesabından yaptığı “Bu çağrı Anayasa suçudur” paylaşımıyla ortaya çıktı. Görüntülerde anons yapılan aracın Üsküdar Belediyesi’ne ait logoyu taşıdığı görülüyor.


Halifemizi seçelim çağrısında “Irak, Mısır ve Suriye’de bu kanlı, bu zillete düşmüş günlerden kurtulmak için en kısa zamanda İslam birliğini tekrar tesis etmeli ve halifemizi seçmeliyiz” deniyor.


Halifemizi seçelim çağrısında "Irak, Mısır ve Suriye'de bu kanlı, bu zillete düşmüş günlerden kurtulmak için en kısa zamanda İslam birliğini tekrar tesis etmeli ve halifemizi seçmeliyiz" deniyor.

Video: Nişantaşı’nda adam yakan tinerci

Milli seferberlik nedir? Erdoğan’dan seferberlik vurgusu


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.