Video: Mustafa Şatıroğlu’ndan “Atatürk darbecidir” açıklaması

MHP’nin eski İstanbul il başkanı ve 2011 Ak Parti Milletvekili aday adayı Mustafa Şatıroğlu, KRT televizyonuna yaptığı açıklamada “Atatürk darbecidir, 1923 de darbedir” dedi.

KRT televizyonunda Çağlar Cilara’nın programına konuk olan eski MHP İstanbul İl Başkanı Mustafa Şatıroğlu skandal sözler sarf etti. Mustafa Şatıroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde MHP İstanbul İl Başkanı olarak görev yapmıştı. Şatıroğlu, 2011 yılındaki genel seçimlerde AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olmuştu.

Mustafa Şatıroğlu, programda yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:


“Atatürk darbecidir. CHP’nin darbecilik anlayışını Atatürk başlattı.”

“1923 de darbe sayılır. Rahmetli Atatürk bir darbe yaptı. Sen bir anda kalkıyorsun halkın bin yıllık kültürünü temelden değiştiriyorsun. Alfabeyi, müziği, sanatı kültürü alt üst ediyorsun. CHP’nin temel kodlarında darbecilik var. Rahmetli Atatürk bunu başlattı.

15 temmuz gerçekleşseydi chp darbe hükümetinde yer alacaktı. CHP, 15 temmuz’dan sonra yeni kurulması düşünülen hükümette etkin görev alacaktı.


Video: Mustafa Şatıroğlu'ndan "Atatürk darbecidir" açıklaması

“CHP postmodern haçlı seferini idrak edemezse teröristtir.”

Anamuhalefet partisi, ey CHP, ey CHP sözcüleri, siz postmodern bir haçlı seferi ile karşı karşıya olduğumuzu anlayıp, idrak edip, bununla ilgili gerekli tedbirlerin alınmasında mevcut hükümete ve mevcut milli güçlere yardım etmedikçe siz de teröristsiniz. CHP’nin iktidar olması mümkün değildir, kudurmaktadır. Onların kafa yapıları, düşünce yapıları körleşmiştir.

Kurani tabirle, ‘Onların gözleri vardır görmezler, kalpleri vardır hissetmezler, kulakları vardır duymazlar.’ Bunlar böyle bir güruhtur, CHP böyle bir güruhtur. Kasetzede gitmiş, kasetzade gelmiştir. Yenikapı’da oradaki milli ruhu, milli heyecanı gördü, rüyasında bile o kadar büyük bir topluluk görmesi mümkün değil. CHP’nin ipini terör baronları, Amerika ve onun Türkiye üzerindeki oyunlarının taşeronları tutuyor.”

Mustafa Şatıroğlu kimdir?

1953 Trabzon Çaykara doğumlu olan Şatıroğlu 1974’de Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Yüksek Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu.  Şehir Sağlığı Tekniği alalnında Yüksek Lisans yapan Şatıroğlu, 1991 Genel Seçimlerinde RP, MÇP ve IDP ile ittifak kurulmasına aktif olarak destek verdi.


1993’de Alparslan Türkeş’in daveti üzerine siyasete girerek MÇP ve MHP de iki yıl süreyle İstanbul İl Başkanlığı görevinde bulunan Şatıroğlu 1996’da, gaftalık yayınlanan ‘Kurultay’ gazetesini kurdu ve yönetti. Muhtelif gazete ve dergilerde makale, şiir ve incelemeleri yayınladı. Şatıroğlu, 2011 yılındaki genel seçimlerde AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olmuştu.

Video: Duble yol hilesini gösteren vatandaş

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Berat Albayrak’a tepki


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.