Sakat kalmasını önleyen doktoruna resimle teşekkür etti

Antalya’da yaşayan 7 yaşındaki Ebru Su Bıçakçıoğlu, okulundaki çocuk parkında oynarken ayağının kayması sonucu merdivenlerden kolunun üstüne düştü.

Sakat kalmasını önleyen doktoruna resimle teşekkür etti!

Kolu alçıya alınmasına rağmen ağrıları geçmeyen küçük kızın ailesine çocuklarının sakat kalma riski olabileceği söylendi.

Ebru Su ise bir daha resim yapamayacağını düşünüp umutsuzluğa kapıldığı bu dönemde Memorial Antalya Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Op. Dr. Kemal Gökkuş tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonun ardında sağlığına kavuştu.


İyileşir iyileşmez hemen doktoru ile kendisini resmeden Ebru Su, yaşadığı duyguları bu şekilde ifade edebildiğini söyleyerek doktoruna teşekkür etti.

Dirseğinde çoklu kırık meydana geldi

Resim yapmayı çok seven Ebru Su, düştüğünde kolunca ciddi bir acı hissetti. Götürüldüğü hastanede çekilen tetkiklerde dirseğinin iç kısmında çoklu kırık olduğu ortaya çıktı. Kolu alçıya alınan Ebru Su’nun ağrıları geçmedi.

Ailesine, Ebru Su’nun dirseğinde meydana gelen kırığın çok ciddi bir kırık olduğu, ameliyatın getirildiği hastanede yapılamayacağı, ancak uzman bir doktor tarafından yapılması gerektiği iletildi. Bunun üzerine Bıçakçıoğlu Ailesi kızlarının yanlış bir müdahaleyle sakat kalmaması için ameliyatı gerçekleştirebilecek bir doktor arayışına girdiler.


Yanlış müdahale kızımızı sakat bırakabilirdi

dirsek kırığı

Bıçakçıoğlu ailesi Ebru Su’nun dirseğinde meydana gelen kırığın tedavisi için Op. Dr. Kemal Gökkuş’a başvurdu. Gece acil ameliyata alınan 7 yaşındaki Ebru Su şunları söyledi:

“Düştüğümde kolum çok acıdı. Ağrısı hemen geçsin istedim ama geçmedi. Ameliyatta hiç canım yanmadı ve korkmadım. Resim yapmayı çok seviyorum. Ben de bu yüzden doktoruma ikimizin resmini yaparak teşekkür etmek istedim.”

Ebru Su’nun annesi Gökşen Bıçakçıoğlu “Ameliyatın çok ciddi bir ameliyat olduğunu, sonucunda kızımızın sakat bile kalabileceğini öğrendiğimizde çok panikledik. Bu yüzden en doğru isme gelmek zorundaydık. Doktorumuz kızımızı gece ameliyata aldı ve ameliyat çok uzun saatler sürdü. Şimdi bu kadar sağlıklı olduğu için çok mutluyuz. İkimizin resmini çizip bana hediye etmesi de tüm ekibimizi çok duygulandırdı” dedi.

Dirsek kırıkları riskli ve ciddiye alınması gereken kırıklardır


Ebru Su’nun ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Kemal Gökkuş; “Çocuklar arasında oynanan oyunlara bağlı dirsek üzerine düşmeler sıkça oluyor. Dirsek üstü kırıklarda, üst kol kemiği dirseğin hemen üstünden kırılır ve en sık meydana gelen ciddiye alınması gereken bir kırıktır. Çünkü sinir hasarına ve dolaşım bozukluğuna neden olabilmektedir. Genellikle 8 yaş altındaki çocuklarda görülmektedir. Dirsek kırıkları tedavi edilmediği takdirde ilerleyen yaşlarda kalıcı sakatlıklara yol açabilir. Ebru Su’da da çoklu bir kırıkla karşılaştık ama ameliyatını başarıyla gerçekleştirdik. Sakat kalma riski tamamen ortadan kalktı, hatta çok güzel resimler yapmaya bile başladı.” dedi.

Çıplak ayakla koşmak sakatlanmayı önlüyor!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.