Kadir Topbaş’tan İstanbul için özerklik çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul için özerklik çağrısı yaparak, “İstanbul kendi kendini yönetsin, kendi kararını kendi versin” dedi.

Kadir Topbaş'tan İstanbul için özerklik çağrısı

Kadir Topbaş: İstanbul kendi kendini yönetsin

16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında AK Parti Büyükçekmece ilçe başkanlığının düzenlediği programa katılan Topbaş, anayasa değişikliğiyle belediyede işlerin daha hızlı yürüyebileceğini belirtti.

İstanbul için özel yasa talebi

Topbaş İstanbul için ‘özel bir yasa’ talebinde bulunduklarını açıkladı: “Yetkilerimizin artırılmasını istiyoruz. Hatta İstanbul’a özel bir yasa talebimiz oldu. Niye? Daha çok işlem yapalım diye. Bu bize bir ayrıcalık versin diye değil.”


Tecrübelerine dayanarak İstanbul’a uygulanacak farklı bir yasayla ‘daha çok iş yapılabileceğini’ vurgulayan Topbaş, “Diyorum ki İstanbul kendi kendini yönetsin, başka müdahaleler olmasın, kendi kararını kendi versin. Bu yanlış mı? Doğru. Böyle tek elden yürüsün” dedi. (Kaynak: Diken)

“İstanbul’a başka müdahaleler olmasın!”


Üç dönemdir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tecrübe edindiğini ve farklı yasa olsa daha çok iş yapılabileceğini vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, “Belediye başkanı olarak tecrübe edindim ki üç dönemden beri bir farklı yasa olsa bu şehirde çok daha farklı iş yapabiliriz. Ne demektir bu, ne istiyorum? Diyorum ki İstanbul kendi kendini yönetsin, başka müdahaleler olmasın, kendi kararını kendi versin. Bu yanlış mı? Doğru. Böyle tek elden yürüsün” dedi. (Sözcü)

Düşünsenize AKP ile HDP anlaşıyormuş!