Her kadınının bilmesi gereken 8 makyaj tüyosu

Çoğumuz makyaj konusunda birçok hataya düşüyoruz. Peki her kadının bilmesi gereken makyaj tüyoları nelerdir?

Her Türk kadınının bilmesi gereken 8 makyaj tüyosu!

Ten makyajında kendi ten rengimize uygun tonları kullanmamak, cilt tipimize uygun makyaj malzemeleri tercih etmemek gibi ve daha da fazlasını sayabileceğimiz yanlış uygulamalarda bulunuyoruz.

1- Dudak renginizi düzenleyin

Mesela bir rujun rengini çok beğenip aldınız ama dudağınıza uyguladığınızda sizde duruşunu pek beğenmediniz mi? O zaman dudaklarınızın doğal rengini düzenlemeyi deneyebilirsiniz. Kullandığınız kapatıcınızı dudaklarınıza da bir miktar uygulayıp iyice dağıtın. Bir de ruju şimdi deneyin! Rujun gerçek rengi çok daha belirgin olacak!


2- Allık renginizi düzenleyin

Eğer açık ten rengine sahipseniz ve allığınız sizin için biraz koyu tondaysa, sabitleyici pudranızdan az miktarı allığınızla karıştırıp uygulayabilirsiniz. Bu şekilde allığınızın rengi biraz daha açık tonda olur.

3- Koyu halkaları gizleyin

Gözlerinizin altında koyu halkalar varsa kapatıcı uygulamadan önce turuncu tonda bir ruj uygulayın ve iyice dağıtın. Ardından kapatıcınızı uygulayın. Şimdi, gözaltlarınız daha aydınlık görünecek!

4- Altın tonlarını kullanın

makyaj

Esmer tenliyseniz, yalnızca göz makyajında değil, aydınlatıcı olarak da altın tonlarını kullanabilirsiniz. Ten renginizle çok hoş görünecek olan bu ton size daha canlı bir görünüm verecektir.


5- Primer kullanın

Genelde bizler karma cilt tipine sahibiz. Bu nedenle T bölgesinin parlamasını önlemek ve gözenek görünümünü azaltmak için ten makyajından önce daima primer yani makyaj bazı kullanmaya özen göstermelisiniz.

6- Kaşlarınızı doğal şekillendirin

Kaşlarımız genelde gür olduğu için inceltmeye meyilliyiz. Ancak kaşlarınızı inceltmek ve kesmek yerine gür ve doğal haliyle kullanmanızı öneririz.

7- Ten renginde göz kalemi kullanın

Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız beyaz kalem kullanmak yerine, ten rengine uygun tonda bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem daha canlı bakışlara sahip olursunuz, hem de gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz.

8- Zengin tonlar kullanın


Özellikle buğday veya esmer ten rengine sahipseniz, zümrüt yeşili, bakır, bronz ve safir mavi gibi tonları göz makyajında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tonlar ten renginizle çok hoş bir uyum sağlar.

Makyajsız iyi görünmenin altın kuralları neler?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.