Burhan Kuzu’dan Nevşin Mengü’ye: Böyle soru mu sorulur?

AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu ile CNN Türk sunucusu Nevşin Mengü’nün arasında soru gerginliği yaşandı. Mengü, referanduma sunulan ‘başkanlık’ sistemine ilişkin Kuzu’ya arka arkaya sorularını yöneltince Burhan Kuzu tepki gösterdi.

Nevşin Mengü, referandumla getirilmek istenen sistem ile başkanın yardımcılarını atayacağını, HSYK üyelerini seçeceğini söyledi ve milletvekillerini de başkanın seçeceğini ifade ederek, yasama, yürütme ve yargı yetkilerinin tek elde toplanacağı şeklindeki eleştirileri sordu.

“Program yapmayacaksak başka türlü davranalım”

Bunun üzerine Kuzu, Mengü’nün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi konuştuğunu iddia etti ve sorulan sorulara kızdı. AK Parti’li Kuzu bununla da yetinmeyip Mengü’ye şu sözleri söyledi: “Eğer program yapacaksak… Yapmayacaksak başka türlü davranalım!..”


burhan kuzu nevşin mengü

Burhan Kuzu: Kemal Bey’in yalanları bunlar

​Kuzu “Bir soru içerisinde 50 tane soru sorulmaz. Siz Kemal Bey gibi dolmuş vaziyette bana soru soruyorsunuz. Ben çok programa katıldım böyle program görmedim kusura bakmayın. Kemal Bey’in yalanları bunlar. Program yapacaksak tek tek gidelim, yapmayacaksak ayrı bir mesele” ifadelerini kullandı.

Nevşin Mengü: İlk defa konuk ağırlamıyorum

“Ben ilk defa programa katılmıyorum” diyen Kuzu’ya, Mengü “Ben de ilk defa konuk ağırlamıyorum” cevabını verdi.


Mengü “Sormayayım mı soru?” deyince, Kuzu “Sizin sorunuz biraz garip geldi bana” sözlerini sarf etti.

Cumhurbaşkanı danışmanı Şükrü Karatepe: Başkana soru soramazsın!