Burhan Kuzu’dan Nevşin Mengü’ye: Böyle soru mu sorulur?

AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu ile CNN Türk sunucusu Nevşin Mengü’nün arasında soru gerginliği yaşandı. Mengü, referanduma sunulan ‘başkanlık’ sistemine ilişkin Kuzu’ya arka arkaya sorularını yöneltince Burhan Kuzu tepki gösterdi.

Nevşin Mengü, referandumla getirilmek istenen sistem ile başkanın yardımcılarını atayacağını, HSYK üyelerini seçeceğini söyledi ve milletvekillerini de başkanın seçeceğini ifade ederek, yasama, yürütme ve yargı yetkilerinin tek elde toplanacağı şeklindeki eleştirileri sordu.

“Program yapmayacaksak başka türlü davranalım”

Bunun üzerine Kuzu, Mengü’nün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi konuştuğunu iddia etti ve sorulan sorulara kızdı. AK Parti’li Kuzu bununla da yetinmeyip Mengü’ye şu sözleri söyledi: “Eğer program yapacaksak… Yapmayacaksak başka türlü davranalım!..”


burhan kuzu nevşin mengü

Burhan Kuzu: Kemal Bey’in yalanları bunlar

​Kuzu “Bir soru içerisinde 50 tane soru sorulmaz. Siz Kemal Bey gibi dolmuş vaziyette bana soru soruyorsunuz. Ben çok programa katıldım böyle program görmedim kusura bakmayın. Kemal Bey’in yalanları bunlar. Program yapacaksak tek tek gidelim, yapmayacaksak ayrı bir mesele” ifadelerini kullandı.

Nevşin Mengü: İlk defa konuk ağırlamıyorum

“Ben ilk defa programa katılmıyorum” diyen Kuzu’ya, Mengü “Ben de ilk defa konuk ağırlamıyorum” cevabını verdi.


Mengü “Sormayayım mı soru?” deyince, Kuzu “Sizin sorunuz biraz garip geldi bana” sözlerini sarf etti.

Cumhurbaşkanı danışmanı Şükrü Karatepe: Başkana soru soramazsın!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.