Kılıçdaroğlu’ndan şok iddia: 15 Temmuz kontrollü darbe girişimiydi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’un kontrollü darbe girişimi olduğunu, ellerinde dosya olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, AKP’de 120-180 arası Bylock kullanıcısı olduğunu ileri sürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz kontrollü darbe girişimi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri ve haber koordinatörleriyle buluştu. Gerçekgündem’de yer alan habere göre Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklama 15 Temmuz’un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu ileri sürerek, “Elimizde bununla ilgili dosya var” dedi.

AKP’de 120-180 arası Bylock kullanıcısı olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, hakkında soruşturma açılan CHP’li milletvekili Hüsnü Bozkurt’un açıklamalarına ilişkin ise “tasvip etmiyoruz” dedi.


Kemal Kılıçdaroğlu, “Sizde bir liste var mı?” sorusuna “Yorum yapmak istemiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Binali Yıldırım’ın listeleri elinde tutan güvenlik birimlerini arayıp bu listeleri bana getirin demesi gerekir” dedi. “Sizde bir liste var mı” sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Bu konuda herhangi bir yorum yapmak istemiyorum” yanıtını verdi.

“Siz bu listeleri saklıyorsanız insanın aklına 15 Temmuz’un kontrollü bir darbe olduğu akla geliyor” diyen Kılıçdaroğlu, “9.30’da darbe mi olur diye sordum ben kendilerine. Onlar da önceden deşifre oldular ifadelerini kullandılar. Demek ki bu onların önceden bu darbeden haberleri olduğu anlamına geliyor. Ayrıca FETÖ’cülerin ifadeleri de kontrollü darbe olduğu kanısını güçlendiriyor” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz kontrollü darbe girişimi

“Özel bir dosya hazırladım”

Kılıçdaroğlu, “Hangi ifadeler bu kanınızı güçlendirdi?” sorusuna “Onla ilgili özel bir dosya hazırladım. Daha sonra bu özel dosları aktarabileceğim bir toplantı yapabilirim. Bugünün konusu bu değil. Biz ayrıntılı olarak referandum konuşalım” yanıtını verdi.


Biz Adil Öksüz adını dile getirmeden önce kimse bu ismi dile getirmedi” diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti; “Adil Öksüz’ün kullandığı GPS cihazı hangi devlet kurumu tarafından ithal edilmiştir bu açıklanmalı.”

Başbakan Yıldırım “Buyursun açıklasın” demişti

Başbakan Binali Yıldırım, CNN Türk yayınında CHP Lideri Kemal Kılıçdarolu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı neden ortaya çıkarılmıyor?” sorusuna Cumartesi akşamı şu yanıtı vermişti.

“FETÖ’nün siyasi ayağı yok. Olanlarla ilgili temizliği yaptık. Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, partimiz içinde bazı yöneticiler bunların gereğiniz yaptık. Bizim bilmediğimiz bir şey var da Kılıçdaroğlu biliyorsa açıklasın. Üzülmez, kızmayız, ben yok diyorum, var diyorsa buyursun açıklasın, milletin kafasını karıştırmasın. Kimseyi korumayız, ister milletvekili olsun, ister babamın oğlu olsun, FETÖ’nün yanında olan kimseyi korumayız. Götürsün savcılara versin.”

Kemal Kılıçdaroğlu: 15 Temmuz kontrollü darbe girişimi

“Gizli bir Hayır’cı kitle var”


Referandum konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, anket yaptırmadıklarını alandan izlenim edindiklerini ifade ederek, “Ciddi bir gizli ‘hayır’cı kitle var. Bu kitle baskılar nedeniyle evet oyu vereceğini açıklıyor ama sandığa gittiğinde hayır oyu verecek. Sonuçta bir anayasa değişikliği oylanacak seçim değil. Seçmenlerin buna göre oy vermesini istiyorum. Bir partinin mutfağında hazırlanan bir anayasa toplumun anayasası olamaz. Kanaatim hayır çıkacağı yönünde” değerlendirmesini yaptı.

Meclis’i bombalayan F16 pilotunun şaşırtan ifadesi