Rekor kıran Hayır videosu: Dostlar Kıraathanesi

16 Nisan’da gerçekleşecek anayasa değişikliği referandumu için hazırlanan Hayır videosu sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Animasyon olarak hazırlanan Hayır videosunda “Türk tipi başkanlık” sistemi olarak hazırlanan anayasa değişikliğini halkın ağzından kıraathane sohbeti formatında anlatıyor. Her seçim bunlara oy verdim diyen kişi, “Bunlar devlet için değil, kendileri için hazırlamışlar bu yetkileri” diyor. Animasyon videosu özellikle denetleme olmaması, kuvvetler ayrılığı ilkesinin ortadan kaldırılması ve meclisi fesih etme yetkisini irdeliyor.

Rekor kıran #Hayır videosu: Dostlar Kıraathanesi


“Ama köprüler, yollar yapıyorlar” diyen dayıya, “Bizim verdiğimiz vergilerle yapılıyor, üstüne bir de ücret alıyorlar. Köprüler yollar en çok müteahhit yandaşa yarıyor” diyor. FETÖ konusunda ise “Çaycıya kadar FETÖ’cüyü buluyorsun da AKP içinde bir tane mi FETÖ’cü yok? Adam alenen FETÖ’ye destek verdi. Soruşturma bile açılmıyor. Sorsan herkes kandırıldı. Çaycı kandırıldık deyince dikkate alınmıyor, koca bakan kandırıldık diyor” ifadeleri kullanılıyor.


Ünlü falcıdan Cumhurbaşkanı Erdoğan için referandum kehaneti


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.