Rekor kıran Hayır videosu: Dostlar Kıraathanesi

16 Nisan’da gerçekleşecek anayasa değişikliği referandumu için hazırlanan Hayır videosu sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Animasyon olarak hazırlanan Hayır videosunda “Türk tipi başkanlık” sistemi olarak hazırlanan anayasa değişikliğini halkın ağzından kıraathane sohbeti formatında anlatıyor. Her seçim bunlara oy verdim diyen kişi, “Bunlar devlet için değil, kendileri için hazırlamışlar bu yetkileri” diyor. Animasyon videosu özellikle denetleme olmaması, kuvvetler ayrılığı ilkesinin ortadan kaldırılması ve meclisi fesih etme yetkisini irdeliyor.

Rekor kıran #Hayır videosu: Dostlar Kıraathanesi


“Ama köprüler, yollar yapıyorlar” diyen dayıya, “Bizim verdiğimiz vergilerle yapılıyor, üstüne bir de ücret alıyorlar. Köprüler yollar en çok müteahhit yandaşa yarıyor” diyor. FETÖ konusunda ise “Çaycıya kadar FETÖ’cüyü buluyorsun da AKP içinde bir tane mi FETÖ’cü yok? Adam alenen FETÖ’ye destek verdi. Soruşturma bile açılmıyor. Sorsan herkes kandırıldı. Çaycı kandırıldık deyince dikkate alınmıyor, koca bakan kandırıldık diyor” ifadeleri kullanılıyor.


Ünlü falcıdan Cumhurbaşkanı Erdoğan için referandum kehaneti