Stockholm’de kamyon saldırısı görüntüleri

İsveç’in başkenti Stockholm’de alişveriş merkezlerinin bulunduğu araç trafiğine kapalı olan Drottninggatan caddesinde kamyonla düzenlenen saldırıda en az 2 ölü ve çok sayıda yaralı olduğu bildi.

TSİ 16.13 sularında meydana gelen saldırı ile ilgili olarak Stockholm polisi olayın bir terör saldırısı olabileceğini açıkladı. İsveç’in başkenti Stockholm’ün merkezinde bir kamyon sürücüsü yayaların üzerine aracını sürdü. Olayda ölü ve yaralılar var. İsveç’in başkenti Stockholm’ün merkezinde bir kamyon yayaların üzerine aracı sürdü. İsveç polisi birçok yaralı olduğunu duyurdu. Bölge güvenlik çeberine alındı. İsveç polisi saldırıda en az 2 kişinin öldüğünü açıkladı.

stockholm isveç kamyon saldırısı video görüntüler fotoğraflar
stockholm isveç kamyon saldırısı video görüntüler fotoğraflar stockholm isveç kamyon saldırısı video görüntüler fotoğraflar stockholm isveç kamyon saldırısı fotoğraflar stockholm isveç kamyon saldırısı fotoğraflar stockholm isveç kamyon saldırısı fotoğraflar stockholm isveç kamyon saldırısı fotoğraflar stockholm isveç kamyon saldırısı fotoğraflar​İsveç medyasında yer alan bilgilere göre, olay Drottningsgatan caddesinde gerçekleşti. Drottninggatan Stockholm’ün turistik alışveriş caddesi olarak biliniyor. İsveç televizyonu SVT bölgeden silah sesleri geldiğini bildirdi.


stockholm isveç kamyon saldırısı fotoğraflar

Polis kaynakları kamyonun cadde üzerindeki kalabalık bir mağazaya dışındaki kalabalığın arasına daldığını aktardı. Görgü tanıkları olay yerinde yüzlerce kişinin bulunduğunu ve herkesin kaçmaya çalıştığını söyledi.

stockholm isveç kamyon saldırısı fotoğraflar

İsveç polisi: Terör saldırısı olabilir

Saldırının ardından şehirdeki tüm metrolar kapatıldı. İsveçli bira markası Spendrups’a ait olduğu belirtilen kamyonun, bir mağazanın girişine çarptıktan sonra durduğu bildirildi. Spendrups İletişim Sorumlusu Mårten Lyth, “Sürücüyle bağlantı kuramadık. Neler olduğunu bilmiyoruz” açıklamasında bulundu.


Expressen gazetesine konuşan görgü tanıkları ise, yerde cansız cesetlerin yer aldığını bildirdi. İsveç polisi olayın bir terör saldırısı olabileceğini açıkladı.

ABD boş üssü mü vurdu? Rusya’nın S-400 füzeleri Şayrat Üssünü korudu mu?