Manchester Arena’da patlama: Ölü ve yaralılar var

Manchester Arena’da, Amerikalı şarkıcı Ariana Grande’nin performansı sırasında bir patlama oldu. En az 20 ölü ve yüzlerce yaralı var.

İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan Manchester Arena’da, Amerikalı şarkıcı  Ariana Grande’nin performansı sırasında bir patlama sesi duyuldu. İngiliz polisi patlamada ölen ve yaralanan kişiler olduğunu duyurdu. İngiliz polisi, patlamada en az 20 kişinin öldüğünü, yüzlerce yaralı olduğunu açıkladı.

Manchester Arena'da patlama: Ölü ve yaralılar var

Reuters’ın haberine göre olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildiği gelen bilgiler arasında. Patlamada İngiliz polisi ölü ve yaralıların olduğunu doğruladı.


Manchester Arena'da patlama: Ölü ve yaralılar var ariana grande konseri

Konserde bulunanlar Ariana Grande’nin son şarkısını seslendirmesinin ardından bir patlama sesinin duyulduğunu ve herkesin panik içinde kaçmaya başladığını aktardı. Liverpool Şehir metrosu başkanı Steve Rotheram, BBC’ye verdiği demeçte “Alanda eşi ve kızı ile birlikte bulunduğunu yerde 20-30 kişinin yaralı halde yattığını gördüğünü” söyledi.

Manchester Arena'da patlama: Ölü ve yaralılar var ariana grande konseri


Konser salonunun altındaki Victoria tren istasyonunda da seferlerin askıya alındığı aktarıldı. ‘Manchester Arena’da gerçekleşen patlamanın nedeni araştırılıyor. Görgü tanıkları, büyük bir patlama sesi duyduklarını ve izleyicilerin panik halinde salondan çıktığını aktararak, olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulansın gelip gittiğini ifade etti.