Florya sahili son durum: Suriye mülteci kampı

Bir vatandaşın İstanbul’un Florya sahilinde çektiği görüntüler şaşırttı. Suriyeli mültecilerin sahil kesimine kamp kurduğu görülüyor.

Florya sahili son durum: Suriye mülteci kampı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Florya Sosyal Tesisleri 2016 yazında 300 Suriyeli mültecinin düzenlediği plaj eğlencesine şahit olmuştu. Mültecilerin sahilde taşkınlık çıkarması sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. 300 kadar Suriyeli, “Suriye” tezahüratları yapıp dans ederek vatandaşların denize girmesine engel olmuştu.

Medyada yaşanan olayın görüntülerini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Hükumet tarafından yapılan ‘Suriyeli mültecilere vatandaşlık’ açıklamalarını hatırlatarak duruma büyük tepki göstermişlerdi.Bu yıl da Florya’da çekilen görüntülerde Suriyeli mültecilerin sahil kesimini kamp alanına çevirdiği görülüyor. Sahilin ciddi anlamda kirletilmesi dikkat çekiyor.

suriye mülteci kampı florya sahili pislik çöp
Sahil kesimi boyunca biriken çöpler dikkat çekiyor

suriye mülteci kampı florya sahili çöp pislik suriye mülteci kampı florya sahili

Dünyanın en pozitif ve en negatif ülkeleri açıklandı: Türkiye kaçıncı sırada?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.