İstanbul’da yağmur ne zaman sona erecek?

İstanbul’da gece başlayan yağmur sabah etkisini artırdı. Sağanak yağmur nedeniyle mega kent sular altında kaldı. Meteoroloji yağışın ne zaman sona ereceğini açıkladı.

İstanbul'da yağmur ne zaman sona erecek?

İstanbul’da birçok yeri su bastı, yollarda mahsur kalan araçlar var. Metro ve metrobüs yollarında da su baskınları yaşandı. İstanbul Valiliği’nden de vatandaşlara uyarı geldi, ‘Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur’ denildi.

Yağmur ne zaman bitecek?

İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan verilere göre İstanbul’da yağmur hafta ortasında sona erecek.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in (Sinop hariç) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Çanakkale’nin doğu, Balıkesir’in kuzey ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor.


Kent genelinde etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle E-5 karayolu ve bazı ara yollarda su birikintileri oluştu. Sağanak sebebiyle sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı, trafikte aksamalar meydana geldi.

Pegasus çalışanlarına Atatürk rozeti takmayı zorunlu hale getirdi