Ayhan Oğan: Yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu Erdoğan!

AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan’dan tartışma yaratan sözler: “Yeni bir devlet kuruyoruz. Kurucu lideri Erdoğan’dır.”

AK Parti’nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan, Ahu Özyurt’un moderatörlüğünü yaptığı CNN Türk’teki tartışma programında canlı yayında “Yeni bir devlet kuruyoruz” açıklamasında bulundu.

İşte Ayhan Oğan’ın o sözleri:

Oğan, “15 Temmuz’da bu halk bir devrim yaptı. Vesayet sistemini bitirdi. Şimdi yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin bu devletin kurucusu Erdoğan’dır” dedi.


ayhan oğan

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Yeni bir devlet ne demek, mevcut devleti yıktınız mı?” diye sorarken, AK Parti’li Oğan, “Yapılan YAŞ yeni bir TSK’nın inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık” dedi.

Daha önce CHP’li Aykut Erdoğdu ile tartışmıştı

Geçen yıl yine CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında tansiyon yükselmişti. CHP’li Aykut Erdoğdu ile AK Partili Ayhan Oğan arasında sinirler gerilmiş, Erdoğdu önündeki sehpayı kırmıştı.

Aykut Erdoğdu’nun Ak Parti’nin ABD’deki İsrail lobisine 65 milyon dolar verdiğini iddia etmesi üzerine, Ak Partili Ayhan Oğan, iddianın ispat edilmesini istemişti.

“İddia edemezsen şerefsizsin polemiği”

Aykut Erdoğdu, “Vatandaşın vergisiyle AK Parti Yahudi lobisine 65 milyon dolar verdi. Mavi Marmara davasını kapatmak için 20 milyon dolara İsrail önünde diz çöktünüz” dedi. Bunun üzerine AK Partili Ayhan Oğan, “İddia edemezsen şerefsizsin” demişti.


Erdoğdu ise iddiayı ispat edemezse kendisini Taksim Meydanı’nda yakacağını söyledi. Bunun üzerine Oğan, Erdoğdu’ya “Terbiyesizsiniz! Edepsizsiniz!” deyip elini masaya vurdu. (Video) Oğan’ın tepkisi üzerine Erdoğdu da elini sert bir şekilde vurarak önündeki sehpanın camını kırdı.

Nakşibendi Tarikatı üzerinden BOP projesinin siyasal evrimi