Ayhan Oğan: Yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu Erdoğan!

AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan’dan tartışma yaratan sözler: “Yeni bir devlet kuruyoruz. Kurucu lideri Erdoğan’dır.”

AK Parti’nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan, Ahu Özyurt’un moderatörlüğünü yaptığı CNN Türk’teki tartışma programında canlı yayında “Yeni bir devlet kuruyoruz” açıklamasında bulundu.

İşte Ayhan Oğan’ın o sözleri:

Oğan, “15 Temmuz’da bu halk bir devrim yaptı. Vesayet sistemini bitirdi. Şimdi yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin bu devletin kurucusu Erdoğan’dır” dedi.


ayhan oğan

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, “Yeni bir devlet ne demek, mevcut devleti yıktınız mı?” diye sorarken, AK Parti’li Oğan, “Yapılan YAŞ yeni bir TSK’nın inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık” dedi.

Daha önce CHP’li Aykut Erdoğdu ile tartışmıştı

Geçen yıl yine CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında tansiyon yükselmişti. CHP’li Aykut Erdoğdu ile AK Partili Ayhan Oğan arasında sinirler gerilmiş, Erdoğdu önündeki sehpayı kırmıştı.

Aykut Erdoğdu’nun Ak Parti’nin ABD’deki İsrail lobisine 65 milyon dolar verdiğini iddia etmesi üzerine, Ak Partili Ayhan Oğan, iddianın ispat edilmesini istemişti.

“İddia edemezsen şerefsizsin polemiği”

Aykut Erdoğdu, “Vatandaşın vergisiyle AK Parti Yahudi lobisine 65 milyon dolar verdi. Mavi Marmara davasını kapatmak için 20 milyon dolara İsrail önünde diz çöktünüz” dedi. Bunun üzerine AK Partili Ayhan Oğan, “İddia edemezsen şerefsizsin” demişti.


Erdoğdu ise iddiayı ispat edemezse kendisini Taksim Meydanı’nda yakacağını söyledi. Bunun üzerine Oğan, Erdoğdu’ya “Terbiyesizsiniz! Edepsizsiniz!” deyip elini masaya vurdu. (Video) Oğan’ın tepkisi üzerine Erdoğdu da elini sert bir şekilde vurarak önündeki sehpanın camını kırdı.

Nakşibendi Tarikatı üzerinden BOP projesinin siyasal evrimi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.