CHP’den açıklama: Adalet Kurultayı’nda alkol alanları partiden ihraç edeceğiz

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Adalet Kurultayı’nın yapıldığı alanda alkol alan 3 kişiyi partiden ihraç edeceklerini açıkladı.

CHP'den açıklama: Adalet Kurultayı'nda alkol alanları partiden ihraç edeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, AKP’li Bülent Turan’ın sözlerinin ardından yaptığı açıklamada Adalet Kurultayı’nın yapıldığı alanda alkol alan parti üyelerini ihraç edeceklerini açıkladı.

Tezcan açıklamasında, “Çanakkale ruhuyla örtüşmeyen ahlak dışı davranışlara kesinlikle müsamaha göstermeyeceğimizi aziz milletimizle paylaşırız” derken; “Alkol alan 3 kişinin partiden ihraçlarıyla ilgili süreç başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

İşte Bülent Tezcan’ın basın açıklaması tam metni:

“26-29 Ağustos 2017 tarihleri arasında Eceabat Kocadere Kamp alanında Adalet Kurultayı yapılmasına karar verilmiştir.

Kampa başlamadan önce 12 madde halinde kamp kuralları tespit edilmiş ve açıklanmış, Kurultay broşürüne de yazılmıştır.

Bu kuralların birinci maddesi “Adalet Kurultayı, Çanakkale savaşlarının geçtiği bölgede yapılacaktır. Burada yapacağımız bütün faaliyetlerimiz aziz şehitlerimizin değerli hatıralarına yakışır hassasiyette olmalıdır” şeklindedir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan

Günde yaklaşık 30 bin kişinin katılım sağladığı kurultayımızda bütün katılımcılar bu ruha uygun, şehitlerimize saygılı, adalet kurultayına yakışır tutum ve davranış içinde olmaya azami özen göstermiştir.

Buna rağmen bazı sosyal medya paylaşımları ve yayın organlarında, kamp alanında alkol alındığına ilişkin haberler yayınlanması üzerine tarafımızdan derhal araştırma yapılmış ve kendini bilmez birkaç kişinin, kamp alanının ana konaklama bölgesinin dışında alkol aldığı akşam saatlerinde tespit edilmiştir.

Alkol aldığı tespit edilen bu üç kişi derhal kamp alanından çıkarılmış, bir daha girişleri yasaklanmıştır. Ayrıca parti üyelikleri de tespit edilen bu kişilerin ihraç işlemlerine başlanmıştır. Öte yandan bu kişilerin isimleri yarın itibarıyla yetkili kurumlara bildirilecektir.

adalet kurultayı chp kemal kılıçdaroğlu

Kendini bilmez birkaç kişinin, Çanakkale şehitlerimizin aziz hatırası ve adalet kurultayının ruhuna tamamen aykırı bu davranışı; kuşkusuz bin bir emek, güçlük ve fedakarlıkla kurultaya katılan binlerce vatandaşımızı ve bizleri derinden yaralamıştır.

Bütün dikkat ve çabalarımıza karşın ortaya çıkan bu olay nedeniyle üzüntümüzü ifade ederken, bugüne kadar sürdürdüğümüz hassasiyetin bundan sonra da artarak devam edeceğini ve Çanakkale ruhuyla örtüşmeyen bu tür ahlak dışı davranışlara kesinlikle müsamaha göstermeyeceğimizi aziz milletimizle paylaşırız.” (Kaynak: chp.org.tr)

Sertab Erener CHP’li Belediye Başkanı ile tartıştı