Bilime karşı hoşaf kazandı: Organik hoşaf TRT’de finalde

TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Bir Fikrin mi var?” yarışmasında “organik hoşaf” ile “alzheimer hastalarına akıllı çip” buluşları finale kaldı. “Organik hoşaf”ın finale kalması tartışma konusu oldu.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Bir FİKRİN mi VAR?” adlı yarışmada Türk televizyon tarihine geçecek bir olay yaşandı. Vatan Şaşmaz’ın sunduğu yarışmada “organik hoşaf” finale kaldı.

Düz kompostodan farkı olmayan hoşafın yanında “alzheimer hastalarına akıllı çip” gibi projeler de vardı. Organik hoşaf ile yarışmaya katılan Kübra Ağca’nın finale seçilmesi ise sosyal medyada alay konusu oldu.


Bilime karşı hoşaf kazandı: Organik hoşaf TRT'de finalde

TRT, Kuran okuma yarışması ile bir ilke imza atmıştı

İlk bölümü 26 Mayıs’ta, finali ise Kadir Gecesi’nde ekranlara gelecek yarışmanın her bölümünde beş yarışmacı gün birinciliği için yarışacak.

Mehmet Görmez TRT’ye tepki göstermişti

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, TRT’de yayınlanan Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nı sert bir şekilde eleştirerek şunları söylemişti:


“Son zamanlarda bir yarışma programı çıkarıldı biliyorsunuz. Sadece şunu söylerim. Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir. Kuran bir hayat kitabıdır. Hem de en müstakim yola, en salam yola sizi götürmek için nazil olmuş bir kitaptır.”

7 Ağustos Kova burcunda Ay Tutulması astrolojik etkileri