Ukrayna’da şiddetli patlamalar: 24 bin kişi tahliye edildi

Ukrayna’nın Vynnytsia’da askeri mühimmat deposunda başlayan yangın ve şiddetli patlamalar nedeniyle bölgeden 24 bin kişi tahliye edildi.

ukrayna askeri cephanelik patlama füzeler

Ukraynalı yetkililer bölgede hava trafiğinin kapatıldığını duyurdu.

Ukrayna’da bir askeri cephanelikte daha patlama yaşandı. Vinnitsa iline bağlı Kalinovka kasabasında bulunan, ülkenin ikinci büyük cephaneliğinde yangın çıktı.

Ukrayna basınında yer alan haberlere göre, Vinnitsa’nın merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Kalinovka’da bulunan Yaguar adlı askeri birliğin içindeki cephanelikte dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Yangının etkisiyle mühimmat depolarında patlamalar oldu. 24 bin kişi bölgeden tahliye edildi.


Füzelerin bulunduğu cephanelik havaya uçtu

Füzelerin bulunduğu cephanelik havaya uçtu

188 bin tonluk askeri mühimmatın bulunduğu cephanelikte, Smerç, Uragan, Grad füzelerinin de muhafaza edildiği bildirildi.

Füzelerin bulunduğu cephanelik havaya uçtu

Yapılan açıklamada patlamanın askeri birliğin mühimmat deposunda yaşandığı kaydedildi. Bölgede hava sahası kapatılırken yardım ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Ülkede son dönemde yaşanan cephanelik yangınlarının ardından sabotaj iddiaları ortaya atıldı.

188 bin tonluk askeri mühimmatın bulunduğu cephanelikte, Smerç, Uragan, Grad füzelerinin de muhafaza edildiği bildirildi. Ukrayna’nın Harkov iline bağlı Balakleya ilçesinde bulunan, ülkenin en büyük cephaneliğinde geçen mart ayında büyük bir yangın çıkmış, ilçede yaşayan binlerce kişi tahliye edilmişti.


Geçtiğimiz günlerde de Mariupol ilindeki bir cephanelik, çıkan yangında ciddi hasar görmüştü. Bu yangının ve öncekilerin ülkenin savunma altyapısına darbe vurmak için yapılan bir sabotaj sonucu çıkmış olabileceği iddia edildi.

Füzelerin bulunduğu cephanelik havaya uçtu

Google’ın doğum günü çarkıfeleği: Google 19 yaşında!