Video: New York’taki saldırıdan son görüntüler

ABD’nin New York şehrinin Manhattan semtinde bir sürücü, aracını bisikletlilerin üzerine sürdü. Çok sayıda kişiyi ezen sürücü, daha sonra aracından inip insanlara ateş açtı. En az 7 ölü, 15 yaralı var.

Amerikan medyası son gelen bilgilere göre 7 kişinin öldüğünü, en az 15 kişinin de yaralandığını duyurdu. Olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını öğrenildi. New York polisi, 11 Eylül’de terör saldırısıyla yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin yakınlarında silah sesleri duyulduğuna ilişkin ihbar üzerine harekete geçti.

New York’ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarında silah sesleri duyuldu.

Bir sürücü aracını bisiklet yolundaki insanların üzerine sürdü. Çok sayıda kişiyi ezen sürücü, daha sonra acından indi ve insanlara ateş açmaya başladı.


Terör saldırısı olduğu düşünülen olayda, ilk bilgilere göre 7 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı. Saldırgan, bacağından vurularak gözaltına alındı.

new york dünya ticaret merkezi terör saldırısı

New York polisi, 11 Eylül’de terör saldırısıyla yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin yakınlarında silah sesleri duyulduğuna ilişkin ihbar üzerine harekete geçti.


New York Daily News’e konuşan 45 yaşındaki Frank Brito, “İki kamyonun çarpıştığını ve birinden mavi eşofmanlı tıknaz bir adamın inerek, birisini kovaladığını” anlattı. Brito, şahsın 5 ya da 6 el ateş açtığını söyledi.

new york terör manhattan

new york terör manhattan

Video: Manhattan’da terör saldırısı