New York’ta Times Meydanı’na yakın bölgede patlama

New York’ta Manhattan bölgesinde Times Meydanı’na yakın Port Authority Otobüs Terminali’nde patlama meydana geldi.

New York Times Meydanı patlama

Reuters haber ajansı, New York’ta itfaiyenin liman bölgesinde bir olaya müdahale ettiğini aktardı. New York medyasında Manhattan’daki bir otobüs terminalinde patlama olduğu ifadesi yer alıyor.

New York Polis Departmanı (NYPD) Twitter’dan yaptığı açıklamada Manhattan’da bir patlama meydana geldiğini açıkladı. Açıklamada A,C ve E terminallerinin boşaltıldığını bildirildi. Polis, Manhattan’da sebebi henüz bilinmeyen bir patlama gerçekleştiğini duyurdu.


Patlamanın Times Meydanı yakınlarındaki bir Port Authortiy Otobüs Terminali‘nde gerçekleştiği ifade edildi. Reuters haber ajansı, New York itfaiyesinin liman bölgesinde bir yangına müdahale ettiğini duyurdu.

times square port authority explosion new york manhattan

Yaralananlar var! Bir kişi gözaltında

Olayda yaralananlar olduğu belirtildi. Patlamanın otobüs terminaliyle metro hattı arasındaki geçitte boru tipi bir bomba nedeniyle yaşandığı bildirildi.

Olayla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı. New York’taki bazı metro hatlarının geçici olarak boşaltıldığı belirtildi.

 

times square port authority explosion new york manhattan

Patlamaya ait görüntüler sosyal medyada paylaşılıyor:

Patlamaya ait görüntüler sosyal medyada paylaşılıyor...
Bir gökdelenden çekilen fotoğraf

Reuters haber ajansı, New York itfaiyesinin liman bölgesinde bir yangına müdahale ettiğini duyurdu. Patlamanın 8. cadde, 42. sokakta gerçekleştiği bildirildi.

port authority explosion new york city

Ekonomik büyüme nasıl dünya rekoru kırdı?