Ucuz havayolu Ryanair, Türkiye pazarına giriyor!

Avrupa’nın en popüler ucuz havayolu şirketlerinden Ryanair, Dalaman – Dublin ve Bratislava seferleri ile Türkiye pazarına giriyor.

Ucuz havayolu Ryanair ile Dalaman Dublin ve Bratislava seferleri

Ucuz havayolu şirketi Ryanair, Türkiye’ye uçuşlara başlayacağını açıkladı. Şirketten yapılan duyuruya göre, uçuşlar İrlanda’nın Dublin ve Slovakya’nın Bratislava kentlerinden Muğla Dalaman’a yapılacak.

Dünya’nın aktardığı habere göre, şirket Türkiye’ye ilk uçuşunu Bratislava‘dan 28 Haziran‘da gerçekleştirecek. Dublin seferleri ise 24 Temmuz‘da başlayacak.


Bratislava‘dan Dalaman‘a tek yön için 39.98 Euro‘ya bilet bulmak mümkün olacak. Dublin-Dalaman biletleri 39.99 Euro‘dan (yaklaşık 193 lira) satışa çıktı. Her iki sefer için de aynı gün, aynı fiyatlarla dönüş uçuşları gerçekleştirilecek.

Twitter’dan resmi açıklama:

İrlanda’da 1985 yılında kurulan Ryanair bugün filosundaki 300’den fazla uçak ile 190’dan fazla noktaya sefer gerçekleştiriyor.

Ucuza bilet almanın 5 yolu: En uygun uçak bileti

Aralık 2016 tarihi itibarıyla Ryanair’in filosunda 300’den fazla uçak bulunmaktadır ve bu uçakların yaş ortalaması 5.5 yıldır. Filosunda bulunan uçakların hepsi dar gövdeli olarak bilinen ve kısa-orta mesafeli uçuşlarda tercih edilen Boeing 737-800 serisi uçaklardan oluşmaktadır.


Ayrıca Ryanair’in verdiği uçak siparişleriyle 2022 yılına kadar 520’nin üzerinde uçak ile operasyonlarına devam edeceğini öngörüyor.

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur?