Ucuza bilet almanın 5 yolu: En uygun uçak bileti

Sık seyahat edenler ve seyahat etmeyi sevenler için ucuza bilet almanın yolları… Seyahat planlaması yapmadan önce en uygun uçak bileti için bu 5 adıma dikkat!

Ucuza bilet almanın 5 yolu: En uygun uçak bileti

Seyahati seviyor, yeni kültürlerleri sıkça tanımak istiyor, coğrafi keşiflerinden vazgeçemiyorsanız, “Dünya büyük! Bir ömre ne kadarını sığdırsam kar” deyip gezmelere doyamıyorsanız, seyahat acentaları ucuza bilet satın almanın yollarını paylaştı.

Öncelikle aklıma gelen derhal başıma gelsin diye şımarıklık etmemeli, erken rezervasyonun hayat kurtardığını unutmamalısınız! Tatil planını son güne bırakıp milyonlarınızdan olmak yerine, temkini elden bırakmamalı, biletinizi erken ve ucuz almalısınız!


Gözünüz her daim açık, dikkatiniz tam olmalı! Sonra yanınızda oturanın sohbetine kulak misafiri olup, sizin onda biriniz fiyatla uçtuğunu öğrenip üzülmeyin, tatiliniz başlamadan rezil olmasın! Peki ya ne yapmalısınız?

1- Esnek bir takvim hazırlayın!

Olası planınızda, tatil sürenizi üç aşağı beş yukarı tutun, takviminizi olabildiğince esnek çıkarın. Tatilinizden aylar önce bir hayale kapılıp bilet alın, sonra biletinizi unutup türlü planlar yapın, gönlünüz geçsin, havalar bozsun, hevesiniz kaçsın demiyoruz tabi!

Ama yarın için plan yapıp yana yana servet ödemeyin, arar bulurum ucuza bilet diye düşler kurmayın!

Ucuza bilet almanın 5 yolu: En uygun uçak bileti

Seyahatinizden en ez 20 gün, mümkünse 1 ay önce kendinize görev edinin ve bilet fiyatlarını takip edin, ucuza bulduğunuz anda, elinizi korkak alıştırmayın, yapıştırın gelsin! Kendinize her an tatil fırsatı yaratın, ucuza bilet kovalayın!

2- Bırakın uygulamalar en ucuz uçak bileti uygulamasını bulup çıkarsın!

Ucuza bilet almanın 5 yolu: En uygun uçak bileti
Kuzey Işıkları’nıın peşine düşmek için en uygun zamanlar; Kasım – Şubat aylarıdır…

Öncelikle tek tek web sitelerini ziyaret edip, telefonlarınızı gereksiz meşgul edip; fiyat araştırmasına soyunmayın. Hava yolu şirketlerinin, bizler daha ucuza gezelim, uçaklara çok binelim diye yaptıkları bir kampanya var mı diye şöyle bir google’layın!

Şirketlerin promosyon günlerine rastlayamadıysanız en uygun uçak biletlerini araştırıp listeleyen, en avantajlı güncel fiyatları sunan uygulamalardan destek alın!

Hatta uzatın bacaklarınızı, hayal kurmaya başlayın; siz yudumlarken orta şekerli kahvenizi, seyahat danışmanları sizin için en uygununu bulsun!


3- Herkes gibi olmayın!

Bayram geliyor nereye gitsem, okullar kapandı hemen tatile çıksam, hafta sonumu nasıl değerlendirsem, beyaz gecelerin Noel’i bir başka diyorlar yılbaşında Rusya’ya mı uçsam; gibi klişelere düşerseniz vay kesenizin haline!

Uzmanlar hafta ortası uçmanın yararına dikkat çekiyor madem, herkes Mersin’e giderken tersine giderseniz, bu işi oldu bilin! Hem dünyayı turlar, hem transfer giderlerini ucuza kapatır, daha çok müze gezer, paraları her yeni ülkede çıtır çıtır yer, tatilin tadını çıkarırsınız!

Bizden söylemesi, izine Çarşamba çıkıp Salı dönün, millet kalabalıktan nefes alamazken boş kentlerin keyfini, iş sezonu gelince dünyanın sefasını sürün! Hem de dörtte biri fiyatına!

4- Şehir konusunda ısrarcı olmamakta fayda var!

Ucuza bilet almanın 5 yolu: En uygun uçak bileti

Ömür uzun sevgili seyahat sever, illa da Amsterdam’a gideceğim diye tutturmayın, oraya da kampanya dönemine denk getirdiğiniz başka bir dönem gidersiniz. Madem Budapeşte’ye ucuz bilet var, Estergon Kalesi’nden Tuna nehrini henüz görmediyseniz, hikayesini Osmanlı döneminden alan Gulash’dan bir lokma yemediyseniz, ne duruyorsunuz, ucuz bilet buldunuz alsanıza!

Takılıp kalmayacaksınız sayın okur, kampanyalı bileti Madrid’e bulduysanız ama biz Paris’e… demeyeceksiniz. Hemen Louvre Müzesi planlarınızı öteleyip, Plaza Mayor’da Tapas sipariş edeceksiniz! Dünya böyle böyle gezilir, aksi halde kanepede filmler seyredilir! Ne demişler, yemek buldun ye, ucuza bilet buldun derhal satın al!

5- Millerinizi biriktirip son dakika golünü atın!

Ucuza bilet almanın 5 yolu: En uygun uçak bileti

Öncelikle uçuşlarınızın gelecek seyahatlerinize sponsor olabilmesi için mil biriktiren bir banka kartı edinin ve bilet alımlarınızda aynı kartı kullanın! Planlı seyahatlerinizde bütçenizi düzenleyip yolculuğunuzu finanse edebiliyorken kartınızdaki millere aman ha dokunmayın!

Bakarsınız son dakika sürprizleri gelir, risk budur deyip bilet alımını son geceye bıraktığınız vakit olur, lazım olur! Nadiren rastlanır ama son dakika biletinin sudan ucuz olduğu da görülür!


Tabi son dakika beklentisi işi tamamen şansa bırakmaktır! Ama bir düşünün; sürpriz bir yolculuğa son dakikada yakalanan ucuz bir biletle çıkmak, onun ücretini de suya sabuna dokunmadan mille ödemek paha biçilmezdir!

Avrupa’da daha ucuza tatil yapmak için ipuçları


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.