CHP’li Özgür Özel: Onu en çıldırtacak adayı açıklayacağız!

CHP’li Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kast ederek “Onu en çıldırtacak zamanda en çıldırtacak adayı açıklayacağız” dedi.

CHP Özgür Özel: Onu en çıldırtacak adayı açıklayacağız!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti’den gelen “Adayınızı açıklayın” çağrılarına düzenlediği basın toplantısı ile yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı adaylarını kendi belirledikleri bir zamanda açıklayacaklarını belirten Özel, “Birileri gündemi belirleyememekten ve belirlediğimiz gündemin peşinden koşmaktan dolayı çılgına dönmüş durumda” dedi.


Özel, “YSK takvimi açıkladı. Cumhurbaşkanı adayı takvimle belirlenen son tarihten önce açıklanacak. Emin olsunlar ki Recep Tayyip Erdoğan’ın keyfine, dileğine, isteğine uygun bir zamanda değil. Bizim tercihlerimize, bizim isteğimize, bizim doğrularımıza uygun zamanda yapılacak. Onu en çıldırtacak zamanda en çıldırtacak adayı açıklayacağız” diye konuştu.

Temel Karamollaoğlu, Meral Akşener’i ziyaret etti

Muhalefette ittifak trafiği sürüyor. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, İYİ Partilideri Akşener’i ziyaret etti. Akşener ile Karamollaoğlu arasındaki görüşme 17 dakika sürdü. Karamollaoğlu çıkışta kendisini bekleyen gazetecilere, ” “Kısa görüşmelerin açıklaması olmaz. Doğru, gerçekten trafik yoğun. Allah yardım etsin. Bunların hepsi zaman içerisinde ortaya çıkacak” açıklamasında bulundu.

Milletvekili adaylığı için son istifalar

24 Haziran seçimlerinde milletvekilliği başvurusu yapacak kamu görevlilerinin istifası için son tarih bugün. Peki milletvekili aday adayı olmak için kimler istifa etti? AKP’de Fatih, Samsun, Nevşehir ve Konya belediye başkanları istifa ederek milletvekili aday adayı oldu.


Bunun yanında Burdur Valisi Şerif Yılmaz ve Batman Vali Yardımcısı Mekan Çeviren milletvekilli aday adayı olmak için istifa etti. CHP’den Kılıçdaroğlu’nun ekonomi danışmanı Turgay Bozoğlu istifa ederek milletvekili aday adayı olurken, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan da yine CHP’den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti.

Meral Akşener: Abiler hırçınlaştı, yüzleri gözleri değişti!