Yılmaz Özdil: 2 milyon genç AKP tarafından tasfiye ediliyor!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, seçimlerde oy kullanamayacak 2000 doğumlu gençlere dikkat çekti. Seçimlerin 24 Haziran’a çekilmesiyle 2 milyon gencin oy kullanamayacağını ifade eden Özdil, “Kadınlar ve gençler bugün itibariyle AKP’nin korkulu rüyası haline gelmiştir” dedi.

Yılmaz Özdil: 2 milyon genç AKP tasfiye 24 haziran seçimleri

Yılmaz Özdil, Uğur Dündar’ın bu hafta Almanya-Hagen’de sunduğu Halk Arenası programında önemli açıklamalarda bulundu.

“2 milyon genç tasfiye ediliyor”

24 Haziran gibi çok erken bir tarihe alınan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde; gençlerin durumuna dikkat çeken Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil şöyle konuştu:


“Yıllardır sömürdükleri gençler oy kullanmasın diye seçimi haziran ayına çektiler. Seçimi haziran ayına çektiklerinde 2000 ve 2001 doğumlu 2 milyon genç tasfiye ediliyor. Yani ‘bakan, başbakan bile olabilir’ dedikleri 2 milyon genci sandıktan tasfiye ettiler. Kadınlar ve gençler bugün itibariyle AKP’nin bir numaralı korkulu rüyası olacaktır.”

“AKP, gençlerin oy kullanmasını istemiyor”

AK Parti’nin seçimleri 24 Haziran’a çekmesinin en önemli sebeplerinden birini köşesine taşıyan Yılmaz Özdil 2000 doğumlu gençlere seslendi. İşte Yılmaz Özdil’in Sözcü gazetesinde yazdığı o yazının öne çıkan kısmı:

2000 doğumlular…

1 milyon 300 bin kişisiniz.

AKP iktidara gelmeden önce dünyaya gelen son kuşaksınız.

18-25 yaş arasındaki gençlerin yüzde 70’i son referandumda “hayır” oyu kullandığı için, sizin gibi gençlerden inanılmaz korkuyorlar.

Öylesine korkuyorlar ki, hiç olmazsa iki milyon gencin yaşı tutmasın diye, hiç olmazsa iki milyon genç oy kullanmasın diye, seçimi öne çektiler.


Seçim zamanında olsaydı, hem 2000 doğumluların tamamı oy kullanacaktı, hem de 2001 doğumlu 1 milyon 350 bin genç oy kullanacaktı.

Seçim haziran 2018’e alınınca, hem 2000 doğumluların yarısı elenmiş oldu, hem 2001 doğumluların tamamı tasfiye edilmiş oldu.

2000 doğumlular… Sembolik sorumluluğunuz var.

Yukarıdaki kepazeliklerin tamamını düzeltmek için… En genç seçmensiniz, ama aynı zamanda, Türkiye’nin son şansı sizsiniz. (Yazının tamamı)

Yılmaz Özdil erken seçimin neden 24 Haziran’da yapıldığını açıkladı

Yılmaz Özdil; “Nereden buldular bu 24 Haziran’ı diye araştırdım. Araştırırken gördüm ki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı’nın doğum günü 24 Haziran. Adam tabi bu mühürsüz oyları kabul edince adama jest yapmak lazım. Demişler ki bari bunun doğum gününde yapalım. Unutulmaz bir doğum günü hediyesi vereceğiz kendisine.

YSK Başkanı için aslında şöyle bir ilginç tarafta var. Eğer seçim 2019’da yani bir buçuk sene sonra normal zamanında olsaydı; yılbaşı itibariyle YSK Başkanı’nın görev süresi doluyordu. AKP de bu YSK Başkanı gibi bir adam bulamaz. Dediler ki bu gitmeden biz bu işi bitirelim bakalım” diye konuştu.

Bunların işin latife tarafı olduğunu açıklayan Özdil, seçimde kim kazanırsa kazansın 25 Haziran’dan itibaren Türkiye’de yaşayan herkesin devalüasyona hazır olması gerektiği uyarısında bulundu.


Meral Akşener: Abiler hırçınlaştı, yüzleri gözleri değişti!