15 Temmuz gazisi, AK Parti’den adaylığını geri çekti

AK Parti’den İstanbul 2’nci bölge milletvekili aday adayı olan ’15 Temmuz gazisi’ Cumali İbin, Mustafa Varank’ın konuşmasını duyduktan sonra AK Parti’ye tepki göstererek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

15 Temmuz gazisi, AK Parti milletvekili adaylığını geri çekti

İbin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın, 15 Temmuz’da hayatını kaybedenler ve gazi olanlar için toplanan paraların kendilerine teslim edilmeyeceğini öğrendiği için bu kararı aldığını söyledi. 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında yaralanan İbin, 2 Mayıs’ta AK Parti’den, İstanbul 2’nci bölge için milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Ancak geçen gün bir arkadaşının Varank ile yaptığı telefon konuşmasını duyan İbin, 15 Temmuz’da hayatını kaybedenler ve gazi olanlar için toplanan paraların kendilerine dağıtılmayacağını, vakıf bünyesinde toplanacağını öğrenince tepki gösterdi.


15 temmuz gazisi cumali ibin ak parti istifa

Kişisel Twitter hesabından konuya ilişkin bir açıklama yapan İbin, “Şehit aileleri ve gaziler, parayı kullanamayacak kadar acizler mi? Bu vesile ile Ak Parti İstanbul 2’nci bölge milletvekili aday adaylığından istifa ettim” diyerek adaylığını geri çektiğini duyurdu.

CHP’li Ülkücü Aldemir: AK Parti illüzyon peşinde!

Merhum Alpaslan Türkeş’in danışmanlığı görevinde de bulunan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir, CHP’ye katıldı.


Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir'e CHP rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı.
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir’e CHP rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

“24 Haziran, köprüden önceki son çıkış!”

“Futbol takımı tutar gibi parti tutmak, olayları sorgulayan insanlar için artık imkansız hale geldi’ diyen Aldemir, 24 Haziran seçimleri için de ilginç benzetme yaptı ve “Kalbi vatan için çarpan herkes görüyor ki ülkenin, devletin zamanı kalmadı. 24 Haziran köprüden önceki son çıkış.” dedi.

SÖZCÜ‘ye açıklamalarda bulunan Alaattin Aldemir, CHP’ye geçişiyle konusunda “Kişilik olarak ülkemde olanları balkondan seyreden biri değilim. Yapım buna müsait değil. 14 yaşımdan bu yana siyasetin şu veya bu şekilde içindeyim. Bazen başkaları tarafından yanlış olduğu düşünülse de her meselede tavır aldım. Haklı olduğuna inandıklarım için sokak kavgalarında bile taraf oldum. Ülke sorunları karşısında parti taassubuna düşmeden inisiyatif almaya çalıştım. Taşın altına sadece elimi koymadığım gibi gerektiğinde tüm gövdemle girdim” dedi

“AK Parti siyasi illüzyonist”

Türkiye’de devlet ve siyasette beka sorunu yaşandığına değinen Aldemir, “Sorunları biz çözeceğiz deyip meydanlarda, her zeminde bas bas bağıranlar ülkemizi yaklaşık 16 yıldır idare edenler. Sorunların asıl kaynağı olanlar… Ülkede beka sorununu yaşatanlar. Beka sorunun temel kaynağı olan iktidar ve destekçileri, bir illüzyonist kıvraklığıyla kendilerini tek çözüm odağı olarak gösteriyorlar. Biz de umudun parçası olmak için Kılıçdaroğlu’nun davetine icabet ettik ve devrimci birikimle ülkücü tecrübeyi iktidara taşımak için bu hamleyi yaptık” diye konuştu ve şöyle dedi:


“Siyasal İslamcı kadrolar çok uzun ve güçlü iktidarları sürecinde sadece kendilerini tüketmekle kalmayıp Türkiye’yi öngörülemez, ne zaman ne yapacağı belli olmayan, güvenilmez bir ülke konumuna soktular. Küresel arenada kendileri tükenince, parti devletine çevirdikleri ülkeyi de tüketmeye başladılar. Siyasal Kürt hareketi Türkiyelileşmeyi başaramadığından dolayı demokratik yolları tıkama durumda. Merkez sağdan arta kalan liberaller konjektürel değişimleri bekliyor. Ancak kalbi vatan için çarpan herkes görüyor ki ülkenin, devletin zamanı kalmadı. 24 Haziran köprüden önceki son çıkış.”

Muharrem İnce’nin gençlere vaadi: 1000 lira burs vereceğim


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.