Barış Yarkadaş’tan şok açıklama: CHP 50 bin sandıktan veri alamadı

24 Haziran seçimlerinin ardından klasik bir şekilde parti içi kavgalarla gündeme gelen CHP’de bomba gibi bir itiraf geldi! Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, “CHP yönetimini eleştirerek; Acı gerçek; 50 bin sandıktan veri alamadık. Bu da oyların yüzde 25’ini kontrol edemedik anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Barış Yarkadaş şok açıklama: CHP 50 bin sandıktan veri alamadı

Eski milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programında çarpıcı bir itirafta bulundu.

Barış Yarkadaş: Hayaller İsviçre gerçekler Türkiye

Hayaller İsviçre gerçekler Türkiye. Gelelim gerçeklere… 16 Nisan Referandumu’nıun ardından partimizde yapılan toplantıda bir soru sordum: Kaç sandıkta görevlimiz yoktu diye. Tatmin edici bir cevap alamayınca kendim açıkladım. 16 Nisan Referandumu’nda 9 bin 700 sandığa görevli koyamadık. Bu da oyların yüzde 6’sını kontrol edememek demektir.


Gelelim 24 Haziran’a. Seçimden sonra Parti Meclisi acil gündemle toplandı. Parti Meclisi üyelerine acil kodlu bir yazı gitti. Dediler ki 27 Haziran günü toplanıyoruz. Dedim çok güzel heralde parti meclisi üyeleri ile nerede hata yaptık masaya yatırılacak. Bir baktım gündem Gürsel Erol’un ihracı. Elazığ Milletvekiki kurultay çağrısı yaptı diye ihraç edilmek isteniyor.

Şimdi orada PM üyesi arkadaşlarımız diyorlar ki “Bizi bir milletvekilinin ihracı için topladınız ama bizim esas derdimiz seçim. Bu seçimde ne yaptık, ne yapamadık onu bir konuşalım” diye.

Orada Parti Sözcüsü Bülent Tezcan çok acı bir gerçeği dile getiriyor: “24 Haziran’da 50 bin sandıktan veri alamadık” diyor.


50 bin sandık ne demektir biliyor musunuz? Basitleştirerek anlatayım. 50 bin sandık, biz oyların yüzde 25’ini kontrol edemedik demektir.

Yarkadaş, yaptığı seçim değerlendirmesinde “Parti Meclisi toplantısında konuşan Genel Başkan yardımcısı Bülent Tezcan, 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin 50 bin sandıktan veri alamadığını söyledi. Bu sandık sayısı da yaklaşık olarak kullanılan oyun % 25’ine denk gelir” dedi. 20 bin sandıkta ise CHP’den hiç kimsenin olmadığı bildirildi.

Yayına telefonla bağlanan bir müşahit de Yarkadaş’ın iddialarını doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu.


Barış Yarkadaş ve müşahitin sözleri karşısında Ayşenur Arslan şaşkınlığını gizleyemeyerek “kalbim sıkıştı” ifadesini kullandı.

CHP’nin el yazısıyla düzenlenmiş skandal Adil Seçim faturası