Barış Yarkadaş’tan şok açıklama: CHP 50 bin sandıktan veri alamadı

24 Haziran seçimlerinin ardından klasik bir şekilde parti içi kavgalarla gündeme gelen CHP’de bomba gibi bir itiraf geldi! Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, “CHP yönetimini eleştirerek; Acı gerçek; 50 bin sandıktan veri alamadık. Bu da oyların yüzde 25’ini kontrol edemedik anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Barış Yarkadaş şok açıklama: CHP 50 bin sandıktan veri alamadı

Eski milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programında çarpıcı bir itirafta bulundu.

Barış Yarkadaş: Hayaller İsviçre gerçekler Türkiye

Hayaller İsviçre gerçekler Türkiye. Gelelim gerçeklere… 16 Nisan Referandumu’nıun ardından partimizde yapılan toplantıda bir soru sordum: Kaç sandıkta görevlimiz yoktu diye. Tatmin edici bir cevap alamayınca kendim açıkladım. 16 Nisan Referandumu’nda 9 bin 700 sandığa görevli koyamadık. Bu da oyların yüzde 6’sını kontrol edememek demektir.


Gelelim 24 Haziran’a. Seçimden sonra Parti Meclisi acil gündemle toplandı. Parti Meclisi üyelerine acil kodlu bir yazı gitti. Dediler ki 27 Haziran günü toplanıyoruz. Dedim çok güzel heralde parti meclisi üyeleri ile nerede hata yaptık masaya yatırılacak. Bir baktım gündem Gürsel Erol’un ihracı. Elazığ Milletvekiki kurultay çağrısı yaptı diye ihraç edilmek isteniyor.

Şimdi orada PM üyesi arkadaşlarımız diyorlar ki “Bizi bir milletvekilinin ihracı için topladınız ama bizim esas derdimiz seçim. Bu seçimde ne yaptık, ne yapamadık onu bir konuşalım” diye.

Orada Parti Sözcüsü Bülent Tezcan çok acı bir gerçeği dile getiriyor: “24 Haziran’da 50 bin sandıktan veri alamadık” diyor.


50 bin sandık ne demektir biliyor musunuz? Basitleştirerek anlatayım. 50 bin sandık, biz oyların yüzde 25’ini kontrol edemedik demektir.

Yarkadaş, yaptığı seçim değerlendirmesinde “Parti Meclisi toplantısında konuşan Genel Başkan yardımcısı Bülent Tezcan, 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin 50 bin sandıktan veri alamadığını söyledi. Bu sandık sayısı da yaklaşık olarak kullanılan oyun % 25’ine denk gelir” dedi. 20 bin sandıkta ise CHP’den hiç kimsenin olmadığı bildirildi.

Yayına telefonla bağlanan bir müşahit de Yarkadaş’ın iddialarını doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu.


Barış Yarkadaş ve müşahitin sözleri karşısında Ayşenur Arslan şaşkınlığını gizleyemeyerek “kalbim sıkıştı” ifadesini kullandı.

CHP’nin el yazısıyla düzenlenmiş skandal Adil Seçim faturası


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.