CHP’nin el yazısıyla düzenlenmiş skandal Adil Seçim faturası

24 Haziran seçim akşamı erişilemeyen CHP’nin ‘Adil Seçim Platformu’ uygulaması ile ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’den skandal bir paylaşım yapıldı. Seçim sonuçlarıyla ilgili teknolojik bir altyapı kurması beklenen şirketin el yazısıyla fatura kesmesi sosyal medyada dalga konusu oldu.

CHP onursal adıgüzel el yazısıyla düzenlenmiş Adil Seçim faturası

24 Haziran seçimleri için CHP’nin ‘Adil Seçim Platformu’ projesinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, skandal bir paylaşıma imza atarak medyayı suçladı. Adıgüzel, 7 milyon lira ödediği iddiasına Twitter’dan “faturalı” yanıt verdi. Ancak bir teknoloji yazılım şirketinin CHP’ye elle fatura kesmesi sosyal medyada dalga konusu oldu.

Sandık başı verilerini paylaşan Anadolu Ajansı’na alternatif olarak geliştirilen Adil Seçim Platformu, seçmenlerin beklentilerini karşılayamadıklarını açıklayarak seçmenden özür dilemişti.


Seçimle ilgili kendi sistemini kuran CHP de farklı bir sonuç açıklayamamış, Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim gecesi sonuçları kabul ettiğini açıklamıştı.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP öncülüğünde sivil toplum örgütleri ile birlikte gerçekleştirilen Adil Seçim Platformu organizasyonunun, 7 milyon lira ödediği iddiasına Twitter’dan “faturalı” yanıt verdi.

Adıgüzel, “CHP’nin sistemi çalışmadı yalanıyla bizleri hedef gösterme gayretleri boşa çıkınca şimdi de Adil Seçim Mobil Uygulaması’na 7 milyon lira ödediler yalanıyla sahneye çıktılar. Sözüm ona bu gazeteciler beni arayıp maliyeti sorsa faturaları gönderebilirdim. Faturalar ektedir” diye yazarak yaklaşık 80 bin liralık faturayı paylaştı.

chp adil seçim fatura

Sosyal medyada dalga konusu oldu:


Ancak Adıgüzel’in verdiği yanıttan ziyade bir bilişim firmasının el yazısıyla fatura tanzim etmesi yankı buldu. Çok sayıda Twitter kullanıcısı fatura ile ilgili esprili mesajlarla Adıgüzel’e yanıt verdi.

İşte o yorumlardan bazıları:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘Adil Seçim Platformu’ndan açıklama: Yapacağımız tek iş vardı, onu da beceremedik!