Sürekli bir şeyler ters mi gidiyor? Cevabı Çin burcunuzda olabilir!

Temmuz 2018, Yin Toprak Keçi Ayı! Türk Çin Kültür Derneği’nin Çin Astrolojisi uzmanı Ceren Sakin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hayatınızdaki birçok konunun şifrelerinin Çin astrolojisinde olduğunu göreceksiniz.

Sürekli bir şeyler ters mi gidiyor? Cevabı Çin burcunuzda olabilir!

2018 yılının 7 Temmuz’u ile 8 Ağustos arası Keçi burcunun ayıdır. Keçi isim olarak her ne kadar şirin gelse de toprak aylarının içinde (Çin takviminde 4 adet toprak ayı vardır) en güçlüsüdür.

Yani senenin de çok güçlü bir toprak senesi olduğunu hatırlarsak şu an toprak enerjisinin en güçlendiği ve dört bir tarafımızı sardığı bir aydayız. Toprak element olarak dengeyi, meditasyonu ve içe dönüşü temsil ettiği için bu sene için genel olarak bir kelebeğin kozalaktan çıkma sancısına benzetilebilir. İçerden dışarıya doğru büyük bir değişim ve gelişim oluşmakta.


Hem toprak üçlemesi denilen üçlemenin ikinci ayağı da gelmiş olduğundan – ve ay içerisinde 3 kere (8 Temmuz, 20 Temmuz ve 1 Ağustos günleri) bu üçlemenin tamamlanmasını yaşayacağımız için – hem de ay ve yılın toprak enerjisinde bulunmasından (yani bir üçleme yapmıyor olsa bile – nisan ayında olduğu gibi) dolayı temmuz ayı bu durumun en yükselişe geçtiği ay olarak adlandırılabilir.

Bu dönemde aile ilişkilerinde bağların kopması, dinamiklerin değişmesi beklenen olaylar arasında yer alabilir. 

Arkadaş veya aile çevresinde ruhsal ve dini inancımızın değişmesi, güvenli hissettiğimiz yerin bir anda ayaklarımızın altından kayması gibi durumları kapsayan bir enerji içerisindeyiz. Mide sıkıntıları bu ay çok görülebilir çünkü toprak elementi mide ve bağırsaklarımızı en önemlisi de hücrelerimizi temsil etmektedir. Bunlara iyi bakmak için su elementini çevremizde ve yemeklerimizde arttırmakta fayda var.

Herkesin toprak elementi ile ilişkisi farklı olduğu için bu ayın kişiden kişiye değişen bir etkileşimi olacaktır ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki iyi gelecek kişiye süper iyi, kötü gelecek kişiye de süper kötü gelmesi muhtemeldir. Bu ayı bir test ayı olarak düşünmekte fayda var. Bu durum veya durumlar neden benim başıma gelip duruyor diye içinize dönün ve çözüme giden yepyeni yolları seçin. Her zaman yaptığınızı yaparak yeni sonuçlara ulaşmayı bekleyemeyiz. Aslında bu değişimin iyi veya kötü olmasına bakmadan keyfine varabilirseniz size vereceği çok büyük bir hediyesi olduğunu da göreceksiniz.


Keçi burcu, yaz ile sonbahar ayları arasındaki bir duraktır. Ateş elementinin bittiği, metal elementinin hayatına başlayacağı bu geçiş dönemidir ve buna hazırlıktır. Astrolojiniz ateş elementine ihtiyaç duyar haldeyse yavaş yavaş enerjinizin azaldığını hissetmeniz muhtemeldir. Ateş eksikliğinin hayatımıza gıda takviyesi ve renklerle alınması tavsiye ediliyor.

Bu sene hepinizin dikkatini çektiği gibi volkanik aktivitelerde artma oldu.

Sürekli bir şeyler ters mi gidiyor? Cevabı Çin Burcunuzda olabilir

Bu, toprağın kırılması ve yer değiştirmesi olarak da kendini gösterebilir ve Temmuz ayı bunun için çok enerji çekmektedir.Bu sebeple bu ay dağlara çıkmaktan sakınmak iyi gelebilir. Aynı zamanda volkanik aktiviteler, denizlerin çekilmesine ve jeolojik tepkimelerin ortaya çıkmasına da sebep verebilir.

Toprak elementi aşırı güçlü olduğu için aynı zamanda ateş elementinde de dengesizliklere sebep olabilir. Bu da suyun dengesizliğine yol açacaktır. Ne demektir bunlar? Orman yangınları, patlamalar, su taşkınları, tsunami, kuraklık, kıtlık, şiddetli fırtına önümüzdeki günlerin toprakana afetleri olabilir. Toprakana bu sene oldukça meşgul olacak olarak gözüküyor.


Toprak ile ilişkinizin nasıl olduğunu merak ediyorsanız Çin Kültür Derneği’nden danışmanlık için randevu talep edebilirsiniz. İyi bir toprak ayı geçirmeniz dileğiyle…

Kanlı Ay Tutulması etkileri: Büyük deprem olabilir!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.