Kanlı Ay Tutulması etkileri: Büyük deprem olabilir!

27 Temmuz’da Kova burcunda gerçekleşecek Kanlı Ay Tutulması’nın Türkiye ve Dünya üzerindeki etkileri nasıl olacak? Astrolog Dinçer Güner yorumladı: “Bu Ay Tutulması büyük deprem habercisi: 1999’daki gibi bir gökyüzü görüntüsü var.”

Astroloji: Kanlı Ay Tutulması'nın etkileri - Büyük deprem olabilir!
Astroloji: Kanlı Ay Tutulması’nın etkileri – Büyük deprem olabilir!

Astrolog Dinçer Güner

27 Temmuz’da Kova burcunun 4. derecesinde bir Tam Ay Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma 21. yy en uzun sürecek olan Ay Tutulması olduğundan da önem taşımakta, toplamda 103 dk sürecek. Yani 1 saat 43 dk kadar. Bu da tutulmanın total etkisinin ortalama olarak 2 ay etki edeceğini göstermekte.

Bu tutulma Güney Afrika, Batı Afrika ve Avrupa üzerinde yükselen ve Doğu Asya ve Avustralya’yı belirleyen Doğu Afrika ve Orta Asya’da tamamen görülebilir. Bu tutulmanın başrolü MARS olduğu için, Marsyen bir tutulma ile karşı karşıyayız. Tutulma esnasında Ay/Mars/Güneş/Uranüs arasında T – Kare dediğimiz sert bir açı kalıbı etkin olacak. Tutulma esnasında Giedi Prima sabit yıldızı etkin olacak.


Son olarak tutulma Kova burcunun 1. dekanında meydana gelecek. Tutulmalar çok önemli gökyüzü olaylarıdır. Çünkü genel olarak o senenin genel kalitesi hakkında bilgi verirler. Ne tarz temalar, konular, gündemlerin olacağını belirlerler. Her ay gökyüzünde bir Yeni Ay bir Dolunay meydana gelir.

Yeni Ay ve Dolunay etkileri yaşadığımız o Ay’ın genel kalitesini gösterirken, Tutulmalar da senenin kalitesini gösterir. Bu yüzden de büyük resmi görmek açısından tutulmalar çok değerlidir. Tutulmalar karmik gelişmelere işaret eder. Karmikten kastım, kadersel bir dönemeç, üzerinde çok büyük söz hakkımızın olmadığı, olması gerekecek olan olaylara işaret eder.

Şu dönem Kova/Aslan aksının tutulmalarını yaşıyoruz. Bunun ilk ayağını 2016 senesinin Ağustos ayında meydana geldi, sonra 2017 Ağustos ayında devam etti. O tarihlerde başlayan konu ve temaların devamının niteliğinde olduğu gibi, yeni bir takım olaylarında başlangıcına işarettir. Şimdi tutulmayı anlayabilmek için öncelikle Kova burcunun astrolojide hangi konularla sembolize edildiğini çok iyi bilmemiz gerekiyor.

Kova burcu Astroloji’de neyi sembolize eder?

Kova burcu astrolojide dahiler, devrimler, sürgünler, bilim adamları, icatlar, objektif olmayı, hümanizmi, insan haklarını, bağımsızlığı, aykırı olan her şeyi, toplum için olan her türlü konuyu, yüksek teknolojiyi, dernekleri, örgütleri, sivil toplum kuruluşlarını, UFO’ları, uzayla ilgili her türlü konuyu, astrolojiyi, dostluklar, arkadaşlıklar, havacılık sektörü, yüksek zekayı, grevleri, yapay zekayı, bilimsel gelişmeleri, internet dünyasını, sağlıkta ise dolaşım sistem, kalp, tansiyon sorunlarını sembolize eder.

Peki bu sembolikler nasıl çalışabilir bunlara göz atalım öncelikle… Uzay ile ilgili yeni keşifler, yeni yaşam formları, yeni gezegenler, yeni galaksilerin keşifleri söz konusu olacaktır. Bireysellik çok daha fazla ön plana çıkacak. Hepimiz hayatlarımızın belli alanlarında daha bağımsız, daha özgür olmak için adımlar atacağız. Özellikle düşünce ve fikir özgürlüğü, insan haklarına ilişkin konular ön planda olacaktır. Fakat insan haklarının ihlalleri, fikir ve düşünce öncüleri ile ilgili zorlayıcı gelişmeler söz konusu.

Sıra dışı, farklı, marjinal tipler bu dönem daha ön planda olacak. Bir çoğumuz bu süreçte derneklerde daha aktif bir şekilde görevler alacağız belki. Yeni dernekler, yapılanmalar meydana gelebilecektir. Yüksek teknolojiler, çığır açacak hatta belki de devir başlatacak olan yeni icatlar, yeni buluşlar gündemde olacaktır sık sık. Yapay zekaların üst versiyonları, giyilebilir teknolojinin daha da ilerlemesi, sanal gerçekliğin daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlaması ya da sanal gerçekliğin gündelik hayatımıza adaptasyonu söz konusu olacak.

Siber savaşlar

Öncelikle kendi hayatlarımızda devrimleri yapmaya başlayacak, zincirlerimizden kurtulacak, daha bağımsız ve özgür olmak adına radikal kararlar almaya başlayacağız. Ama bunun yanı sıra gerçek devrimlerde meydana gelebilir yukarıda bahsettiğim tarihler içinde, özgürlük adına. Bu biraz daha azınlıkların devrimi de olabilir.

Yeni sosyal ağlar yaratılabilir, hatta bu sosyal ağlar belki de 5 duyumuza hitap edecek türden de olabilir. Yeni düşünce ve fikir liderlerinin de ortaya çıkacağı zamandır. Yüksek teknolojiye daha çok yatırımların yapılacağı süreçlerdir bunlar. Belki de uzayda yaşamakla ilgili yatırımlar söz konusu olabilir, kim bilir?

Özellikle havacılık sektörünün çağ atlayacağı bir dönem diyebiliriz. Havacılık sektörüne de yatırımlar artabilir. Ama hava saldırıları da söz konusu olabilir. Teknolojik olarak çağ atlayacağımız kesin ama diğer taraftan siber saldırılarda da artışlar söz konusu olacak. Siber suç oranında da aynı şekilde artışlar olabilir. Teknolojik, siber, internet savaşları söz konusu. Şifreler, banka hesapları, internet üzerinde yürütülen her türlü sistem biraz tehlike altında.

Uçak kazaları meydana gelebilir

Oksijen tankları yüzünden sorunlar, yangınlar çıkabilir. Yine grevler, iş bırakmalar olabilir. Grevlerden kastım, büyük çaplı, ses getirecek türden grevlerden bahsediyorum. Önemli isimlere suikast girişimleri olabilir. İnternet ve sosyal medya üzerinden büyük çaplı protestolarda gündeme gelebilir.

Büyük çaplı uçak kazaları meydana gelebilir. Veya UFO’larla ilgili yeni gelişmeler, bilgi veya belgelerin ortaya çıkışı, uzaylıların varlığına ilişkin yeni gelişmelerde söz konusu olabilir. Hava olaylarından doğan problemler oluşabilir, özellikle kasırga, fırtına gibi etkiler söz konusu. Sağlık olarak bu dönemlerde kalp, tansiyon, kan dolaşım sistemi rahatsızlıklarına daha dikkat edilmesinde fayda vardır.

Marsyen tutulma nedir?

Ay Tutulması’nda Retro Mars yan yana olacak olacak. Bu yüzden de Marsyen bir tutulma diyoruz. Mars’ın sembolize ettiği konuları daha güçlü bir şekilde vurgulayacak demektir bu da.

Astroloji’de Mars neyi sembolize eder?

Mars; savaşarak elde etme, mücadele, güç kullanma, aktif olma, hastalıklar, silahlar, savaşlar, patlama, terör, fiziksel enerjimizi ortaya koyuş şeklimiz, küfür, hakaret, kan, ameliyatlar, cerrahi müdahaleler, risk alma, inisiyatif kullanma, rekabet, cinsellik, eril enerjiler, öfke, hırsızlık, yangınlar, yanardağ aktiviteleri ile sembolize edilir.

İşin içinde Mars’ın olduğu bir tutulma olduğu zaman ben her zaman gerilirim. Zira orada bir yangın, ortalığın savaş alanına dönmesi, zarar verici koşulların meydana gelmesi demektir. Yine her türlü patlamalar, yangınlar, yanardağ aktiviteleri söz konusu olabilir.

Özellikle Mars KOVA burcunda olduğundan havacılık, açık alanlar, ileri teknoloji, telekomünikasyon, dernekler, kulüpler, uydular, astronomi, astroloji, iletişim sektörü, sosyal ağlar, internet ile ilgili her türlü iş ve konular, sosyal medya ile ilgili konularda oldukça stresli, zorlu, meydan okuyucu durumların olabileceğine işaret.

Özgürlük için savaş!

Tutulma da Ay/Mars/Güneş/Uranüs arasında T – Kare dediğimiz sert bir açı kalıbı etkin olacak. Ve tutulmanın asıl rengini, şeklini, şemailini, meselesini tam da bu açı kalıbı aslında açıklıyor. Özgürlük için savaşmak demektir. Sizi kısıtlayan, bağlayan koşullar her ne ise bundan kurtulmak için fırsatlarınız olacak tutulma ile. Yalnız bu özgürleşme meselesini elde etmek için isyanlar çıkabilirsiniz.

Biraz spontane takılın

Siz istediğiniz kadar plan program yapın, son dakika golleri her defasında olacaktır. Biraz daha spontane takılın bu aralar. Hızlı davranacağız, hızlı harekete geçeceğiz, hızlı çözümler üreteceğiz ve oldukça tez canlı davranacağız bu tutulma ile. Sabır ve tahammül sıfırın altında kalacak.

Kazalar çok ani gelişebilir, hayatınızı riske atacak aktivitelerden uzak durmakta fayda var, hız içeren özellikle. Yine patlamalar, silahlı durumlar meydana gelebilir bu tutulma ile.


Maceralara atılmak için oldukça hevesli olabiliriz, denemediğimiz şeyleri denemek, risk alma fikri hoşumuza gidebilir ve alabiliriz de ama hiç tavsiye etmiyorum. Hayatınızı riske atacak her türlü koşuldan çok uzak durun. Koşullara çok çabuk isyan edebiliriz, ani tepkiler verebilir, köprüler çok hızlı yıkabiliriz.

Grev, isyan, iş bırakma…

Yine grevler, isyanlar, iş bırakmalar da olabilir. Düşüncesizce, anlamsızca riskler almayın. Ölçün, tartın, biçin, planlayın ve risklerinizi öyle alın, kendinize zarar vermeyin, dikkat edin. Fazlaca iddialı davranışlarda bulunabilir veya böyle davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizden çok emin değilseniz iddialaşmayın.

Hayatınızda cinsel devrimler yaşayabilirsiniz

Cinsel anlamda da tabularınızı yıkabilir, yapmam dediklerinizi yapabilir, hayatınızda cinsel devrimler yaşayabilirsiniz. Çevremizde baskı gören, haksızlığa uğrayan birini gördüğümüz anda hızlı bir şekilde tepkimizi ortaya koyacağızdır.

İnsan haklarına karşı çok daha hassas olacağımız, haksızlıklar karşısında hızlı eyleme geçip sesimizi çıkartacağızdır. Hayatımızda yapamadığımızı yapmak, devrimler yaratmak, kendimizi özgürleştirmek için rahatça harekete geçebileceğiz.

Bugünlerde özellikle elektrik çarpmalarına dikkat edin, bilmediğiniz elektronik ve elektrikli aletleri tamir etmeye kalkmayın. Başkalarını harekete geçirmekte, motive etmekte bu aralar oldukça başarılı olabiliriz. Kontrol edebileceğimizden çok daha fazla büyük bir enerjiye sahibizdir. Bu yüzden hareketi bol eylemlerde olmak, spor yapmak, enerjimizi boşaltacak her türlü aktiviteye girişmek için uygundur.

Protestolar yaşanabilir

Normalde yapmayacağımız davranışlar sergileyebiliriz, çılgınlıklar yapabiliriz. Aracınızla hız yapabilirsiniz, ama siz yine de ani, sürpriz ve beklenmedik kazalara karşı dikkatli olun. Hangi eylemi yaparsanız yapın her türlü emniyet ve korumayı ihmal etmeyin. Grevler, iş bırakmalar, protestolar gündeme gelebilir bu tutulma etkisi ile.

Bireysel ve dış ilişkilerde krizler

Mars Kova burcunda ve Uranüs ise Boğa burcunda seyahat etmekte. Bireysel olarak bu tutulma ile ilişkiler açısından oldukça zor ve krizler deneyimleyeceğimiz, mevcut ilişkiler ve ortaklıklarda ani kopmalar, ayrılıklar, büyük kavgalar söz konusu olabilir. Umuyorum ki can ve mal kaybına yol açabilecek bir patlama, kaza, emniyet güçlerini zora sokacak bir durum meydana gelmez. Olabildiğince yapıcı ve özgürleştirici bir şekilde geçiririz bu dönemi. Veya diğer ülkelerle diplomatik büyük krizler söz konusu olmaz veya anlaşmalar askıya alınmaz…

Ekonomik zorlanmalar, piyasaların sıkışması…

Uranüs Boğa burcunda olduğundan, özellikle ekonomik olarak büyük zorlanmalara, piyasaların sıkışmasına, faiz oranlarının artmasına neden olabilir. Aslan/Kova aksı, bireysel anlamda zihin kalp uyumu veya uyumsuzluğu ve bundan dolayı ortaya çıkan gerilimlere işaret ederken, Dünya Astroloji’sine göre de halk, otorite arasındaki gerilimlere, gösterilere işaret etmektedir.

Büyük deprem habercisi: 1999’daki deprem gibi bir gökyüzü görünümü var

Bu tutulma ve 11 Ağustos’ta meydana gelecek Aslan burcundaki Güneş Tutulması, 99 senesinde meydana gelen deprem ile benzeş bir gökyüzü görünümüne sahip. Özellikle de Uranüs’ün Boğa burcunda yer almasından dolayı, çok büyük depremlerin habercisi olabilir. İnşallah yanılıyor olurum bu konuda. Ağustos sonuna kadar riskli bir dilimdeyiz bu açıdan. Bu tutulmayı bir de şu açıdan değerlendirin, geçen sene 7 Ağustos’ta yine tutulma meydana gelmişti. 7 Ağustos civarı hayatınızda 3 aşağı 5 yukarı neler olmuştu bir düşünün bakalım, biraz onların yansıması olacaktır.

Kral hastalanacak

Tutulma Kova burcunun 4. derecesinde meydana gelecek. 4. derece 1. dekana işaret etmekte. Kova burcunun 1. dekanındaki tutulma, dünya astrolojisine göre kralın hastalanması demektir. Önemli pozisyondaki kişilerin hastalık haberlerini alabiliriz bu tutulma ile.

Tutulmada Giedi Prima yıldızı etkin olacak. Bu yıldız tuhaf ve anlaşılması zor olaylar, yeni ve etkili arkadaşlar, karşılıksız aşk anlamına gelmektedir.

Kova burcunun 4. derecesi Sabian sembol felsefesine göre; “Ataların Konseyi” demek. Değerlerimize sadık kalmak, ancak değerlerimiz olduğu zaman mümkündür. Ataları yad etmek, geçmişimizi bilmek, geçmişimizi araştırmak, soy ağacımızı araştırmak, atalarımızı araştırmak, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak gerektiğini vurgular. Tutulmanın sana özel, seni nasıl etkileyeceğini merak ediyorsan eğer sorumgeldi.com‘dan öğrenebilirsiniz.

Kanlı Ay Tutulması’nın Türkiye üzerindeki etkileri nasıl olacak?

Tutulma Türkiye haritasında 8. eve denk düşmektedir. Mundane yani dünya astrolojisine göre 8. ev ölüm oranlarını, cenazeleri, adli tıp, yabancı hisse senedini, tahvilleri, bankaları, vergi, ulusal borç, faizler, miraslar, sermaye, sigorta şirketleri, tazminatlar, sosyal güvenlik, yatırımlar, kamu gelirleri, uluslararası borçlar, düşmanların mali durumunu, kriz, değişim ve dönüşümü gösterir. Tutulma Türkiye üzerinde bu yukarıda saydığım konular üzerinde daha çok etkili olacaktır. Daha önce Kova/Aslan aksındaki tutulma zamanları neler olmuştu bunlara da bakmak, incelemek gerek.

Daha önce başörtüsü protestoları buna benzer astroloji görüntüsünde meydana gelmişti

Daha önce gerçekleşen Kova burcundaki tutulmalar zamanında Türkiye’de genelde özgürlükler ile ilgili (başörtü) protestolar meydana gelmiş, işçiler işe geç başlama eylemleri yapmış, kara yollarında çalışan 120 bin işçi tüm Türkiye’de çıplak ayakla yürüyerek çalışma şartlarını protesto etmiş, cezaevlerinde açlık grevleri başlamış ve ölümler meydana gelmiş, ilk basın komisyonu kurulmuş, Uçurtmayı Vurmasınlar filmi ödüller almış. Madonna Like a Prayer albümünü çıkarmış. Klibinde kilisede zenci bir İsa’yla sevişmiş ve aforoz edilmişti.

Ve bence en önemlisi Körfez Savaşı başlamıştı. Ve Tutulmaların karakterine uygun, Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşünü gerçekleştirdi. Trump’ın başkan olmasıyla ülke genelinde gösteriler ve protestolar yapıldı. G-20 zirvesi öncesi Hamburg karışmıştı. Ve Türkiye ile Almanya arasında diplomatik kriz meydana geldi. Tutulma ile ekonomik anlamda yapılanmaya doğru gidilebilir. Merkez bankası temelli yapılanmalar olabilir bunlar!

Bu dönem daha çok bankacılık işlemleri, bankalar, ekonomik koşullar ön planda olacaktır. Bankalarla ilgili yeni yapılandırmalar, krediler, kredilendirme ile ilgili konular, banka sistemleri, şifreler, bilgi güvenliğine ilişkin konular, bankalarda kullanılmak üzere yeni teknolojiler veya bilgi, güvenlik anlamında krizler söz konusu olabilir.

Ekonomik olarak Türkiye’yi zorlayacak bir Ay Tutulması

Ay Tutulması ile birlikte bazı yabancı yatırımcılar ülkeden çekilebilir, özellikle teknoloji şirketleri olabilir. Sigorta sisteminde yeni bir yapılanmaya gidilebilir. Sosyal haklar, tazminat haklarına ilişkin yeni uygulamalar, kararlar çıkabilir. Ekonomik olarak bu tutulmanın bizi biraz zorlayacağı düşüncesindeyim.

Kova burcu teknoloji, internet, yüksek teknolojiyi işaret ettiğinden dolayı, siber saldırılar gündeme gelebilir. İnternet üzerinden bir kriz çıkabilir. 8. evde meydana geldiği için tutulma, bankacılık sistemi üzerinden bir oluşabilir. Elektrik kesintileri ya da teknoloji üzerinden bir hamle gerçekleşebilir. Faiz oranlarında artışlar, zamlar, vergi oranlarında artışlar olmasını bekleyebiliriz.


Tutulma Marsyen bir tutulma olacağından dolayı ödeme sistemleri, vergiler, borçlar, diğer ülkelerle yaptığımız anlaşmalar sonucu elde ettiğimiz gelirler konusunda stresli durumlar söz konusu olabilir. Kanlı Ay Tutulması Türkiye’nin 5. evde yer alan Güneş’i ile sert kontak halinde olacak. Borsa ve piyasalar şu sıralar güvenli olmayabilir, spekülatif yatırım araçları güven vermeyebilir, yatırımların kendini güvensiz hissettiği bir döneme işaret edebilir. Doları dikkatle izlemek gerek bu tutulma ile takip eden 2 aylık süreçte!

27-28 Temmuz Kanlı Ay Tutulması burç yorumları


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.