Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce’ye: Siyasi nezaketsizlik

CHP’de sıcak saatler yaşanıyor. Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘onursal başkan ol’ teklifi yaptığını açıkladı. Kılıçdaroğlu’ndan jet anıt geldi: “Siyasi nezaketsizlik.”

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem ince Siyasi nezaketsizlik

24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce ile Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez dün akşam bir araya geldi. Görüşmenin ardından ilk açıklama bugün Muharrem İnce’den geldi.

Muharrem İnce, 26. Dönem Yalova Milletvekilliğini devretti. İnce kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Muharrem İnce, yaptığı açıklamada; “Kendisi isterse, olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini, böyle bir teklifte bulundum. ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demedi. Kılıçdaroğlu teklifime ‘hayır’ derse örgüt kendisi çözer” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan yanıt gecikmedi. Kılıçdaroğlu, İnce’nin sözlerini, “Siyasi nezaketsizlik” olarak yorumladı. Tezcan’dan da, ‘Gündemimizde kurultay yok’ açıklaması geldi.

Açıklamaların hemen ardından CHP’de olağanüstü MYK kararı alındı. CHP MYK toplantısı 5 Temmuz Perşembe günü saat 11.00’de yapılacak.

İnce şu ifadeleri kullandı:

“Olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini söyledim. Kılıçdaroğlu’ndan bana bir teklif gelmedi ama benden bir teklif gitti. Gizlim saklım yok. Genel başkana büyük bir devlet adamlığı yaptığını, kendisine rakip olmuş birini aday yaparak müthiş, milletin gönlünde taht kurduğunu, bunun devam etmesi gerektiğini, kendisi ile bir rekabet içinde olmak istemediğimi, ama milletin de bir umudu var bunu kaybetmememiz gerektiğini, kendisi isterse, olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini, böyle bir teklifte bulundum. ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demedi. Kılıçdaroğlu teklifime ‘hayır’ derse örgüt kendisi çözer.”

Kılıçdaroğlu’ndan yanıt

Kılıçdaroğlu’ndan İnce’nin açıklamalarına jet hızında yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, “Özel bir yemekti, bağlamından koparmak siyasi bir nezaketsizlik” şeklinde konuştu.

Bülent Tezcan: Olağanüstü kurultay gündemimizde yok

Öte yandan CHP Sözcüsü Tezcan’dan da bir açıklama geldi. Tezcan, “Olağanüstü kurultay gündemimizde yok” dedi.

CHP’de olağanüstü MYK

CHP’de sıcak saatler yaşanıyor. Olağanüstü MYK kararı alındı. MYK toplantısı Perşembe günü 11.00’da yapılacak.

CHP’den ilginç açıklama: Seçim ikinci tura kaldı açıklamasını sandıkların %5’i açılınca yaptık!