AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Kemal Kılıçdaroğlu tarihin çöplüğünde yerini almıştır

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “Tarihin çöplüğünde yerini almıştır” ifadesini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Kemal Kılıçdaroğlu tarihin çöplüğünde yerini almıştır
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: “Kemal Kılıçdaroğlu tarihin çöplüğünde yerini almıştır”

İstanbul’da açıklamalarda bulunan Mahir Ünal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Milli Savunma Bakanımız ve MİT başkanımız hakkında söyledikleri külliyen yalandır” diyen Ünal, “Biz Kemal Kılıçdaroğlu’nun zehirli dilinin siyaset gündemini esir almasından son derece rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu tarihin çöplüğünde yerini almıştır. Artık siyasetin konusu değildir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın açıklamalarının öne çıkanlar:

– Brunson davası siyasetin değil yargının konusudur. Yargının vereceği karardır esas olan. Biz FETÖ’nün iadesi konusunda gerekli bilgi ve belgeleri ilettiğimizde, onlar da bana konunun iadenin konusu olduğunu ifade ettiler. ABD’nin yargısı yargı da, Türkiye’de yargının kararlarıyla ilgili şöyle böyledir demek doğru değil. Diğer muhatapların yargının kararına dönük ihsası reyde bulunması hoş olmaz.


– Cumhurbaşkanımız öncelikli konumuz olacağını ifade etmişti. Grubumuz da hemen gündemine aldı. Mehmet Muş da kamuoyunu geniş şekilde bilgilendirdi. O bilgiler doğrultusunda kanun teklifi olarak Meclis’e iletildi.

– Kılıçdaroğlu’nun yalanları her defasında Türk yargısına çarptı. Ama o pişkinlikle yeni yalanlar söylemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın avukatı Kılıçdaroğlu’nun yalan ve iftiralarıyla ilgili gerekli şikayetlerde bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalan ve iftiralarından hem biz hem Türkiye sıkıldı. CHP’liler de sıkıldı. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen milletvekillerinin ifadelerini dinlediğinizde de bunu duyarsınız.


– Olağanüstü halin kaldırılmasından sonraki süreçte Türkiye’nin güvenliğinin sağlanması, terörle mücadelede enstrümanların oluşturulması başka bir şeydir, OHAL başka bir şeydir. Fransa ve İngiltere’de de terörle mücadelede ihtiyaç duyulan enstrümanların sunulması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Terörle mücadele esasta demokrasiyi ve hak, özgürlükleri güvence altına almak için yapılmaktadır. Biz HDP Meclis’e girmemelidir, çünkü Türkiye’nin terörle mücadelesini sekteye uğratmaktadır dediğimizde Kılıçdaroğlu ısrarla aksini savunuyordu. HDP’nin terörle mücadeledeki rahatsızlığı normaldir, Kandil’den emir almaktadır asıl soru CHP’nin neden rahatsız olduğudur.

Kılıçdaroğlu’na karikatür paylaşımı için soruşturma


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.