Türkiye’nin en beğenilen dizileri anketi sonuçları

Türkiye’nin dizilere bakış açısını ortaya koyan 18 bin kişinin katıldığı anket sonuçları açıklandı. İnsanların ekranlara geri dönmesini istediği dizi ‘Avrupa Yakası’ oldu! Türkiye’nin en beğenilen dizileri anketi sonuçları…

Türkiye nin en beğenilen dizileri anketi sonuçları
Türkiye’nin en beğenilen dizileri anketi sonuçları

Türkiye’nin en beğenilen dizileri anketi sonuçları:

Anket platformu www.poltio.com, kullanıcıları tarafından sorulan ve toplam 18.000 oy alan soruların sonuçlarını analiz ederek Türkiye’nin en beğenilen dizileri anketi açıklandı.

İnsanların ekranlara geri dönmesini istediği dizi ‘Avrupa Yakası’ oldu!

‘Ekranlara geri dönmesini istediğiniz dizi hangisi?’ anketinde oy kullanan 4.613 kişinin büyük bir kısmı oyunu Gülse Birsel‘in yazdığı 2004-2009 yılları arasında izleyiciyi gülmekten kırıp geçiren ‘Avrupa Yakası’ dizisine verdi.


Bu efsane diziyi bir başka efsane olan ‘Leyla ile Mecnun’ %16,2’lik oy oranıyla 2. olurken, Ezel, Behzat Ç. ve Aşkı Memnu sırayla takip etti.

İlk beşe girmeyi başaramayan ‘Kavak Yelleri’ ve ‘Hatırla Sevgili’ dizileri ise %5,8’lik oranla bu yarışta eşit kalan iki dizi oldu.

Dizi tarihinin en kötü karakteri Ezel dizisinin Eyşan’ı seçildi.

Ekranların şeytan karakterlerinin karşı karşıya olduğu ‘Sizce en kötüsü hangisi?’ anketinde insanlar, bir zamanların en nefret edilen karakteri olarak Ezel dizisinin Eyşan karakterini tahta oturttu. 1.262 kişinin oy kullandığı bu ankette ikinci en kötü olduğu düşünülen karakter ‘Kırgın Çiçekler’ dizisinin ‘Kemal’ karakteri oldu.

Büyük farkla önde olan bu ikiliyi üçüncü olarak ‘İçerde’ dizisinin ‘Celal Baba’ karakteri takip etti. Celal Baba, oylamayı bir kadın hapishanesinde yaşananları anlatan ‘Avlu’ dizisinin ‘Kudret’ karakterinin az farkla önünde bitirdi.

Arkasından neredeyse bir aileyi yıkmayı başarabilen ‘Yaprak Dökümü’nden ‘Ferhunde’, son olarak da bir aileyi gerçekten yıkmayı başarabilmiş olan kötü karakterimiz ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisinin ‘Caroline’ karakteri, anketin az oy alan karakterlerinden oldu.

Ekranların en sevilen annesi ‘Firdevs Hanım’

Sıra geldi dizi tarihinin en unutulmaz annesine…


Toplam 12 ismin yarıştığı ankette, Nebahat Çehre oyların %25’ini alarak unutulmaz dizi anneleri listesinin zirvesinde yer aldı. Firdevs Hanımın arkasından, Cennet Mahallesi dizisinden Pembe karakteri geldi.

Anketin üçüncü ismi Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Cemile karakterine hayat veren Ayça Bingöl, sonrasında ise ‘aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın’ sözünün sahibi, Yaprak Dökümü dizisinin annesi, ‘Hayriye Hanım’ geldi. Çocuklar Duymasın dizisinin Meltem karakteri ve Aliye dizisinin Aliye’si aynı oranda oy alarak ilk beşe girmeyi başardılar.

En sevilen dizi çifti Siyah Beyaz Aşk’ın Ferhat ve Aslı karakteri oldu!

En sevilen dizi çiftinin sorulduğu anket neredeyse 4 bin kişi tarafından oylandı ve birinci gelen cevap Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol‘un hayat verdiği Aslı ve Ferhat karakteri oldu! İkiliyi %29,8’lik oy oranı ile Söz dizisinin Yavuz ve Bahar çifti takip etti.

Üçüncü sıraya Sen Anlat Karadeniz dizisinin Nefes ve Tahir ikilisi, dördüncü sıraya ise Çukur dizisinin Yaman ve Sena çifti oturdu. Anketin en az oy alan çifti ise Bizim Hikaye dizisinin Filiz ve Barış karakterleri oldu.

2018 yazının en beğenilen dizisi 4N1K ilk aşk!

‘2018 yılının yerli yaz dizilerinden favoriniz hangisi?’ anketinin kazananı, 6 kişilik bir arkadaş grubunun başından geçen olayları konu alan, gençlik dizisi 4N1K oldu!

Bu diziyi Can Yaman ve Demet Özdemir’in başrolleri paylaştığı romantik komedi dizisi ‘Erkenci Kuş’ takip etti.

‘Darısı Başımıza’ ve ‘Meleklerin Aşkı’ dizisi birbirine çok yakın oranda oy alarak üçüncü sıraya oturdu.


Anketin az oy alarak son sıralarına giren diziler ise ‘Elimi Bırakma’, ‘Ege’nin Hamsisi’ ve ‘Kalbimin Sultanı’ dizisi oldu.

Sen Anlat Karadeniz dizisinde kadına şiddet görüntülerine tepki


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.