Amazon Fashion: Moda mağazası yüzde 25 indirim ile açıldı

Dünyanın en büyük online alışveriş siteleri arasında olan Amazon, iki ay önce Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştı. Ancak yeterli ürün yer almadığı konusunda eleştirilmişti. Moda sayfası olan Amazon Fashion birçok markada yüzde 25 indirim ile faaliyete girdi.

Amazon Fashion: Moda mağazası yüzde 25 indirim ile açıldı

Türkiye’deki tüketiciler, Amazon.com.tr/fashion üzerinden moda mağazasında yer alan kadın, erkek ve çocuk kategorilerindeki giyim ürünlerine ulaşabilecek.

Amazon Fashion’da spor giyimden casual giyime, çantadan diğer aksesuarlara kadar birçok ürün bulunuyor. Ancak platformu detaylı bir şekilde incelediğimizde ürünlerin şimdilik yetersiz kaldığını söyleyebiliriz.


Örneğin; Vans markasının spesifik bir modelini aradığımızda Amazon Türkiye‘de mevcut olmadığını görüyoruz. Her ne kadar bunun nedenini Amazon Fashion’ın ilk günlerine bağlasak da kullanıcının talepleri doğrultusunda ilerleyen dönemde daha fazla markanın karşımıza çıkacağını öngörebiliriz. Eğer böyle bir gelişme olmazsa Amazon’un sıradan bir e-ticaret sitesinden de farkı kalmayacak.

Amazon Türkiye Müdürü Sam Nicols, Amazon Fashion sayfasının kullanıma açılmasından dolayı heyecanlı olduklarını; önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazesinin ve teslimat seçeneklerinin artacağını söylüyor.

Seçili ürünlerde yüzde 25 indirim

amazon moda fashion online alışveriş

Amazon Türkiye’nin Amazon Fashion’ın ilk gününe özel olarak seçili ürünlerde ekstra yüzde 25 indirim yaptığını da belirtelim. Bazı ürünlerin iadesi de ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Amazon Fashion’da DeFacto, Elle, Koton, KOM, Matraş ve Penti gibi Türk markalarının yanı sıra Brooks Brothers, Clarks, Dockers, Guess, Under Armour, Pierre Cardin ve Superdry gibi global markalar da yer alıyor.


Amazon Fashion’ın açılması ile birlikte Türkiye’de moda alanında faaliyetlerini yürüten işletmeler, herhangi bir ürün listeleme ücreti olmadan ürünlerini müşterilere satabilecek.

Amazon da bu işletmelere listeleme araçları, 7 gün 24 saat online satış desteği, açık ve şeffaf satış koşulları, rapor ve analizler gibi satış artırmaya destek olacak hizmetler sunacak.

amazon türkiye nasıl satış yapılır hesap açma

Amazon’da nasıl satış yapılır?

Amazon Türkiye çatısı altında 15’ten fazla kategoride satış yapılabiliyor. Perakendeciler bu 15 kategoride istedikleri kadar ürün listeyip satabiliyor.


1- Aylık üyelik bedeli: Normalde 99 TL olan Profesyonel Satış Planı aylık ücreti şu an için ücretsiz.

2- Satış hizmet bedeli: Satıcılar sattıkları her ürün için, kategoriye göre değişen oranlarda bir satış hizmet bedeli ödüyor. Satış hizmet bedeli, toplam satış fiyatı üzerinden hesaplanan bir yüzde (%) ile belirleniyor. Toplam satış fiyatı, müşteri tarafından ödenen toplam tutardır. (Ürün fiyatı, kargo, varsa hediye paketleme masrafları da dahil, müşteri tarafından ödenen toplam tutar.)

Satış yapmak isteyenler: Amazon Türkiye’de nasıl hesap açılır?


Amazon’da satış yapmak isteyen perakendecilerin öncelikle hesap açmaları gerekiyor. Hesap oluştururken kredi kartı, telefon numarası, firma kayıt bilgileri, birincil irtibat kişi bilgileri ve banka hesap bilgileri isteniyor.

Black Friday hakkında çok sorulan sorular