Erdoğan – Bahçeli görüşmesinde yerel seçim için ittifak sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında yapılan görüşmeden yerel seçim için ittifak sinyali çıktı.

Erdoğan - Bahçeli görüşmesinde yerel seçim için ittifak sinyali

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli bir araya geldi. Kritik görüşme 55 dakika sürdü. İki lider 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ittifak ve işbirliğini masaya yatırdı.

Erdoğan – Bahçeli görüşmesiyle ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti ile MHP arasında ittifak sinyali vererek; “Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki tanıtım toplantısında Ankara, İstanbul, İzmir dahil yaklaşık 40 yerdeki adayları ilan edeceğiz” diye konuştu. Çelik, “Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız bir araya gelerek, rapor sunacak ardından Genel Başkanlar tekrar bir araya gelecek” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli biraraya geldi. İkili, yerel seçimdeki ittifakı masaya yatırdı. Görüşme 55 dakika sürdü.

AK Parti ile MHP arasında yerel seçim ittifakı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salı günü yaptığı açıklamada “Seçim ittifakıyla ilgili öyle zannediyorum ki her iki lider masaya yatırma fırsatını bulacağız. Ne olabilir, yapılabilir bunları aramızda görüşeceğiz. Temenni ederim ki her iki taraf için de iyi olabilecek bir sonuca varırız. Bana göre tabanların beklentisidir diye düşünüyorum” demiş, Bahçeli ise bu sözlere “Gündemi ev sahibi belirler” diye yanıt vermişti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Olumlu bir noktadayız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüşmesi sonrasında açıklamada bulundu. Çelik, “Önemli ve verimli bir görüşme yapıldı. Yerel seçimdeki iş birliğiyle ilgili son derece olumlu noktadayız.” dedi. Çelik, liderlerin tekrar bir araya geleceğini de söyledi.

AK Parti’den açıklama

Yerel seçimlerin kaderini belirleyecek görüşmenin ardından AK Parti adına açıklamayı Parti Sözcüsü Ömer Çelik Yaptı. Çelik görümenin olumlu geçtiğini belirterek, “Memnuniyet verici görüşme. Yerel seçimlerdeki işbirliği konusunda memnuniyet verici bir durumdayız. Güçlü irade bir kez daha teyit edildi.” dedi.

“İşbirliğinde çok önemli bir aşamaya geldik”

“Yerel seçimdeki işbirliğine yönelik önemli bir aşamaya geldik. Takvim şu şekilde ilerleyecek: Genel Başkan Yardımcıları bir araya gelecekler. Bu şekilde bu görüşme gerçekleştikten sonra kendi vardıkları sonuçları Genel Başkanımıza sunacaklar. Sonrasında Genel Başkanlar tekrar görüşecek. Bu konuda şimdilik söyleyebileceğim bu kadar.”

40 aday 24 Kasım Cumartesi günü açıklanacak

Cumartesi günü bir tanıtım toplantısı yapacağız. Ankara-İstanbul-İzmir olmak üzere 40 şehirdeki adayları duyuracağız. Çok olumlu bir aşamada olduğumuzu, daha da olumlu bir aşamaya gideceğimizi ifade edebilirim.

Black Friday nedir? 2018 indirimleri Türkiye’de ne zaman başlıyor?