Kılıçdaroğlu: Evimi sattım borç aldım Erdoğan’a 900 bin TL tazminat ödedim

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 32 adet tazminat davası açılmış. Evimi sattım, borç aldım, Erdoğan’a 900 bin lira tazminat ödedim.

Kılıçdaroğlu: Evimi sattım borç aldım Erdoğan 900 bin TL tazminat ödedim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair merak edilenleri CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat’la Gece Görüşü’nde değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Danıştay’ın Andımız kararı

İstiklal Marşı’nda ırktan bahsedilmiyor mu? Kimin ırkı bu. Danıştay’ın neden 5 yıl sonra kararı vermesini inanın bilmiyorum, o kadar çok geç kararlar alınıyor ki. Osman Kavala mesela bir yıldır içeride. Devletin tutarlı yönetildiği kanısında değilim. Hangi devletten söz ediyorsunuz. Erdoğan devleti var. Hakim karar verir, fırça atar. Böyle bir devlet yönetimi mi olur ya? Bunlar evrensel hukuka göre karar verir, yanlış da karar verebilir. Ama yargı kararını denetleyen başka kurullar vardır.


CHP ile HDP ittifak yapacak mı?

Biz iş birliği yapacağız ama kiminle? İktidarın uygulamalarından rahatsız olanlarla… Bizim iş birliğimiz A partisi, B partisiyle değil, seçmenle… İş birliği vatandaş ile yapılır. Doğrudan her vatandaşın oyunu isteyeceğiz.

900 bin TL tazminat ödedim

32 tazminat davası açılmış. 32 davadan kesin olarak kaybettiğim tek dava var. Evet Burhaniye’deki yazlığımı sattım, bunu ödemek için. Götürdüm mahkemenin veznesine yatırdım parayı. Man Adası belgelerinin hepsi doğrudur. O zaman ben niye tazminat ödüyorum? Beni parayla pulla yıldıramazlar.

Amaçları benim konuşmamam. 900 bin lira tazminat ödedim, evi sattım ve bir kısmını da borç aldım. CHP’nin kasasından bir kuruş bile para alınmadı. Şahsi hesabımdan ödedim hepsini. Benim de açtığım davalar var. Ben 5 paralık davalar açtım, 5 kuruşluk.Mansur Yavaş’ın CHP’den adaylığı

Kendisiyle görüşüyoruz. Siyasetin önemli bir aktörüdür. Yerel birikimi olan bir insan. Saygı duyulması gereken bir siyasetçi. Şimdiden Ali mi olacak, Veli mi olacak bilmiyoruz. Memnuniyet anketi yapıyoruz şu anda. İsimler üzerinden tartışmanın anlamı yok.

Başarısız olursa istifa edecek mi?

Benimle ilgili kararı Erdoğan mı veriyor? Biz başarısız olmayacağız, başarılı olacağız.

Sıla’ya telefon: Toplum sizin yanınızda

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçı Sıla ile yaptığı görüşmeyi CNN Türk’te anlattı:


“Kendisini aradım, üzüntülerimi dile getirdim. Türkiye’nin sevilen sanatçısı. Kadına, sanatçıya şiddeti kabul etmiyoruz. Sanatçı toplumun dinlediği, beğendiği bir kişi. Geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Üzülmemesini söyledim. Toplum sizin yanınızda dedim.”

 CHP’li Atila Sertel: Bu cambazları TRT’ye kim çıkarıyor?