Ses sanatçısı Amber Türkmen AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı

TRT ses sanatçısı Amber Türkmen, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için AK Parti’nin Çankaya Belediye Başkan adayı oldu.

Ses sanatçısı Amber Türkmen AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı

TRT Ankara Radyosu’na 1995 yılında ses sanatçısı olarak giren, daha sonra radyo programcılığı da yapan Amber Türkmen, Radyolar Müdürlüğüne atanan ilk kadın isim olmuştu. O dönem adı Aile ve Soysal Politikalar olan bakanlıkta Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığını da yürüten Türkmen, ikinci kez  Ankara Radyosusu Müdürlüğüne atandı. Son olarak da Radyo ve Müzik Daire Başkanlığı görevinde bulundu.

Katılımcı belediyecilik

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e konuşan Amber Türkmen, “Katılımcı belediyeciliği çok önemsiyorum. Kadın, sanatçı, yayıncı ve bürokrasinin çeşitli kademelerinde görev yapmış biri olarak  gördüklerimi, bildiklerimi  Çankayalılarla paylaşacağım” dedi.


Ses sanatçısı Amber Türkmen AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı

“Çankaya, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in mirası olan bir ilçe”

Amber Türkmen şunları söyledi:

“15 Şubat’tan sonra projelerimi anlatacağım. Gördüğüm kadarıyla  Çankaya’da mahalleler arasında hizmet eşitsizliği var. Çankaya, 60 ilden daha fazla nüfusa sahip. Atatürk’ün, Cumhuriyetin mirası ve potansiyeli olan bir ilçe. Her geçen gün kıymetini değerini kaybettiğini görüyoruz.  114 ülkenin Büyükelçiliği’nin burada bulunması da Çankaya’yı dünyaya açılan bir pencere haline getirdi.”

Ses sanatçısı Amber Türkmen AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı

Çankaya marka olacak

Çankaya’nın, dünya başkentleri arasında yer alması gereken tonlara sahip olduğunu anlatan Amber Türkmen,  Çankaya’nın kültür- sanat markası olması için çaba göstereceğini belirtti. Türkmen, “Kadınlarımızla birlikte kente kadın yüreğiyle bakmamız lazım. Güvenlik önemli. Kadın ve çocuk güvenliyse bu kent güvenli demektir. Çankaya’nın derdiyle dertlenen herkes bizim yol arkadaşımızdır. Seçimlerin sonuçlarına da saygı duyulmalı” dedi.


Anıtkabir’i ziyaret etmişti

AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı Amber Türkmen 8 Ocak 2019’da Anıtkabir’i ziyaret etmişti. Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazmıştı:

“Aziz Atatürk, bugün çok başka bir amaç için huzurlarınızdayız. Tam 84 yıl önce seçme ve seçilme hakkı tanıyarak, Türk kadınının adını tarihe yazdırdın. Şimdi bu emaneti daha ileri taşımak için çok büyük bir adım atıyorum. Sayısız günlerinin geçtiği evine, evime hatıranla dolu Çankaya’ya izinden yürüyorum. Önünde saygıyla eğiliyorum.”

“Çankayalılara çok güzel haberlerimiz olacak”

Anadolu Ajansı’na konuşan Türkmen, Çankaya için ne gerekiyorsa en güzelini yapacaklarını belirterek şöyle konuşmuştu:

“Çankaya için en güzelini, en gerekenini, Çankayalılar ile karar verip, Çankayalılarla yapmaya niyetliyim. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Özhaseki özellikle Çankaya’ya çok özen gösteriyorlar. Bize her türlü imkanı sağlıyorlar. Onların da sözleri var. Çankayalılara çok güzel haberlerimiz olacak.”


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile yarışacaklarının anımsatılması üzerine Amber Türkmen, “Her şey aslında dostlukla geçsin istiyorum. Onlar da Çankaya için en güzelini istiyorlar. Bugüne kadar bu işe emek veren, taş taş üstüne koyan herkesten Allah razı olsun. Allah’ın izniyle biz de onun bir tık üstüne, biraz daha fazlasına talibiz.” diye konuştu.

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan adayı Özgül Özkan Yavuz