Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı’ndan istifa edeceğini açıkladı

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım 18 Şubat’ta TBMM Başkanlığı’ndan istifa edeceğini açıkladı.

Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı'ndan istifa edeceğini açıkladı
Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı’ndan istifa edeceğini açıkladı

AK Parti’den İBB Başkan adayı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 18 Şubat’ta adaylık müracatı yapıldığında Meclis Başkanlığı’ndan istifa edeceğini duyurdu.

CNN Türk’e konuk olan TBMM Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.


“18 Şubat’ta istifa edeceğim”

Adaylık müracatının yapıldığı gün istifa edeceğini söyleyen Yıldırım şöyle konuştu:

“Adaylığım açıklandığı zaman herkes şaşırdı. Acaba şimdi ne olacak. Hukukçular kendi aralarında tartışmaya başladı. Kimi herhangi bir yasak yok diyor. Kimi de istifa etmelidir diyor. Benim bu istifa meselesi ile vatandaşın gündeminin işgal edilmesine canım çok sıkılıyor. İstanbul’u konuşmalıyız. Anlamsız yere benim istifa edip etmeyeceğim konuşuluyor. Partim aday göstereceğini açıklamış. Yapılmayan bir işlem üzerinden tartışmanın yapılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.


Yıldırım, “İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak müracatımı yaptığım aynı gün (18 Şubat) istifa dilekçemi sunacağım. Benim için Meclis Başkanlığı görevi 18 Şubat tarihine kadar devam ediyor. O tarihten itibaren İstanbul kampanyasına odaklanacağım” dedi.

CHP Kadıköy için Şerdil Dara Odabaşı’nı aday göstermesi tartışma yarattı