Canan Kaftancıoğlu akşam istifa etti, sabah vazgeçti

Twitter’dan akşam istifa mesajı yayınlayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sabah istifasını geri çekti.

Canan Kaftancıoğlu akşam istifa etti, sabah vazgeçti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 22:13’te Twitter üstünden paylaştığı istifa mesajının ardından sabaha karşı 04:58’te yayınladığı iki mesaj ile istifasını geri çekti. Kaftancıoğlu, “yoğun baskıyla görevime devam ediyorum” dedi.

Canan Kaftancıoğlu’nun sırasıyla yaptığı paylaşımlar şöyle:

27 Ocak 2019 22:13 – Daima pusulam olan CHP Örgütüm;sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz, yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım.


28 Ocak 2019 04:57 – 1. Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım.


28 Ocak 2019 04:58 – 2. İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.

Sosyal medyadan tepkiler:


İsmet Yılmaz: AK Parti’ye vereceğiniz oylar kıyamet günü beraat belgeniz olacak