İsmet Yılmaz: AK Parti’ye vereceğiniz oylar kıyamet günü beraat belgeniz olacak

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın partisinin adayı Hilmi Bilgi için oy isterken sarf ettiği sözler tepkiyle karşılandı. Yılmaz, “Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, kıyamet günü beraat belgeniz olacak” dedi.

İsmet Yılmaz: AK Parti'ye vereceğiniz oylar kıyamet günü beraat belgeniz olacak
İsmet Yılmaz: AK Parti’ye vereceğiniz oylar kıyamet günü beraat belgeniz olacak

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın Sivas’ta partisinin adayına oy isterken kullandığı sözler sosyal medyada tepki çekti.

“AK Parti’ye vereceğiniz oylar kıyamet günü beraat belgeniz olacak”

Milli Savunma ve Milli Eğitim bakanlıkları da yapan Yılmaz, “Hilmi Bilgin’e desteğinizi bekliyorum. Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, yarın ruz-i mahşerde (kıyamet günü) beraat belgelerinizden (kurtuluş) biri olacak diye düşünüyorum” dedi. Yılmaz’ın sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı.


İsmet Yılmaz kimdir?

Sosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk alanında iki ayrı yüksek lisans yaptı. Ankara ÜniversitesiSosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk alanında doktorasını tamamladı.Kamu ve özel sektörde yaklaşık 20 yıl mühendis ve müşavir avukat olarak çalıştı. Denizcilik Müsteşarı olarak atandı. Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevini yürüttü.

2007 seçimi öncesi Bağımsız Ulaştırma Bakanı oldu. Seçim sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.


24, 25 ve 26. Dönemde Sivas Milletvekili seçildi. 61, 62 ve 64. Hükümetlerde Millî Savunma Bakanı olarak görev yaptı. 25. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı oldu. 65. Hükümette Millî Eğitim Bakanlığı yaptı. Milli Savunma Komisyonu Başkanıdır.

Türkiye kredi kartı tablosu: İşsiz vatandaşın 20 bin TL limiti var!