Erdoğan: Fazıl Say konseri için linç kampanyası başlattılar

Fazıl Say konseri ile ilgili değerlendirmede yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Malum kesimler konser daveti şahsıma ulaştığı andan itibaren linç kampanyası başlattılar” dedi.

cumhurbaşkanı erdoğan: Fazıl Say konseri için linç kampanyası başlattılar
Erdoğan: Fazıl Say konseri için linç kampanyası başlattılar

Fazıl Say konserine katılmasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz haftalarda ülkemizin yetiştirdiği Sayın Fazıl Say’ın konserine iştirak ettik. Bu konserde gerçekten güzel bir müzik ziyafetini yaşadık. Ancak malum kesimler konser daveti şahsıma ulaştığı andan itibaren linç kampanyası başlattılar.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:


“Sayısı az ama sesi çok çıkan bir kesim var”

Ülkemizde sayısı az ama sesi çok çıkan bir kesim, devlet ile vatandaş arasındaki uçurumun kapanmasından rahatsız. Bu kesim cumhur ile cumhuriyetin barışmasını kendi çıkarlarına yönelik büyük bir tepki olarak algılıyor. Ülkemizde sosyal gerilimleri düşürecek çabalar bunları çok öfkelendiriyor.

Öyle ki bu kesimler kendi ipotekleri altında olduğunu düşündükleri resim, müzik, edebiyat gibi alanlarda söz söylemesini kabullenemiyor. Bunlara göre sanat sadece kendilerinin onay verdiği kalıplara onay verdikleri zaman sanattır. Aynı nobran tavır, resim, mimari, şiir için de geçerlidir.


erdoğan fazıl say konseri

“Fazıl Say konseri için linç kampanyası başlattılar”

“Geçtiğimiz haftalarda ülkemizin yetiştirdiği Sayın Fazıl Say’ın konserine iştirak ettik. Bu konserde gerçekten güzel bir müzik ziyafetini yaşadık. Ancak malum kesimler konser daveti şahsıma ulaştığı andan itibaren linç kampanyası başlattılar. Oysa bizim gelenekli sanatlarımızla modern sanatlara verdiğimiz değer ortadadır. Sanatçılar arasında ayrım yapmadığımız gibi sanat türleri arasında ayrım yapmadık. Bu toprakların yetiştirdiği tüm değerleri bağrımıza bastık.”

“AKM’nin yerine yeni temeli önümüzdeki günlerde atacağız”

Taksim’deki ömrünü tamamlamış AKM binası yerine çok daha modern eserin temelini önümüzdeki hafta atacağız. Niye yapmadılar, yapamazlar, çünkü onların böyle bir derdi yok. Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz’de içinde 5 milyon cilt kitabın yer alacağı muhteşem bir eseri ülkemize kazandırıyoruz.

Daha dün sinema sektörünün temsilcileri, son düzenlemelere teşekkür için bizi ziyaret ettiler. Bugün Türk dizileri 156 ülkeye ihraç ediliyor. 350 milyon dolarlık ihracat hacmiyle Türk dizileri ABD’den sonra ikinci sıraya yerleşti. Eski Türkiye güzellemesi yapanlar ne bu başarıları ne bizim verdiğimiz desteği biliyor.

Cumhurbaşkanı, mülki idare amirlerine seslendi: Sakın telefonunuz kapalı olmasın!


Mülki idare amirlerine vatandaşla 24 saat iletişim halinde olmaları gerektiğini aktaran Erdoğan şu uyarıda bulundu: Bizim yönetim anlayışımızın temelinde ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesi vardır. Sizlerden günün 24 saati, haftanın 7 günü milletimizle iç içe olmanızı istiyorum. Kaymakam 8 saat mesai yok öyle bir şey. Kaymakam vatandaşıyla yatar, vatandaşıyla kalkar. Telefonumuz kapalı olmaz. Sakın telefonunuz kapalı olmasın. Aradığı zaman sizi ilgili ilgisiz herkes bulabilecek. Aynı şey valilerimiz, emniyet müdürlerimiz için geçerli. Aksi takdirde bu ülke yönetilmez.

Binali Yıldırım “İstanbul’daki Suriyeli rahatsızlığı” sorusunu yanıtladı