CHP’nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı düştü

AK Parti itiraz edince CHP’nin Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı düşürüldü.

CHP nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan ın adaylığı düştü
CHP’nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı düştü

CHP’nin Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen eski Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan’ın adaylığına AK Parti tarafından itiraz edildi.

İtirazı görüşen Muğla İl Seçim Kurulu, Saruhan’ın adaylığının düşürülmesine karar verdi.


Mustafa Saruhan’ın Belediye Başkanlığı döneminde çevre ve imarla ilgili aldığı, ancak hükmün açıklanması geri bırakılması kararın verildiği cezalar toplandığında 1 yılı aştığı AK Parti’liler tarafından öne sürüldü.

İl Seçim Kurulu da adaylığa itirazı yerinde buldu.

CHP Başkan Adayı Mustafa Saruhan Sözcü’ye yaptığı açıklamada, bu konuda bilgi aldıklarını ve il seçim kuruluna gidip ayrıntılı gerekçeyi öğreneceklerini söyledi.

Daha önce Bodrum Belediye Başkanlığına Mustafa Kocadon’un aday olması ön görülmüş ancak CHP Genel Merkezi’nden onay alınmamıştı. Anketlerde ilk sırada olduğu belirtilen Mustafa Saruhan, seçimlere 52 gün kalan CHP’den aday yapılmıştı. Bunun üzerine mevcut Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, partisi CHP’den istifa etmişti.

Mustafa Saruhan kimdir?

1969 yılında Bodrum’da dünyaya geldi. Anadolu Üniversites’nde Kamu Yönetimi Bölümü okuyor. Önce Yalıkavak Belediyesi’nde zabıta memuru, daha sonra zabıta amiri olarak çalıştı. 2004 yılından itibaren, belediye başkanlığı yaptı.


Yalıkavak Belediyesi’nin kapanması ile 2014 seçimlerinde CHP’den Bodrum Belediye Meclis üyesi seçildi ve halen bu görevi sürdürüyor. Mustafa Saruhan, evli ve 2 çocuk babasıdır. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den Muğla İli, Bodrum İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’dan Kılıçdaroğlu ile ilgili şok iddia!