Oyuncu Emre Kınay İYİ Parti Kadıköy adayı oldu

Türkiye’nin Yılan Hikayesi ve Yeditepe İstanbul dizileriyle tanıdığı tiyatro oyuncusu Emre Kınay, İYİ Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan adayı oldu.

Oyuncu Emre Kınay İYİ Parti Kadıköy adayı oldu

İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Burak Akburak partisinin Kadıköy Belediye Başkan adayının Emre Kınay olduğunu sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Akburak, “İYİ Parti Kadıköy adayımız Sn. Emre Kınay olmuştur. Kadıköyümüz hak ettiği hizmeti İYİ Parti ile kazanacaktır. Kadıköy de İYİ olsun mu?” ifadelerini kullandı.


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray paylaşımı retweetleyerek desteğini belli etti.

Ayrıca Kağıthane adayının oyuncu Mehmet Aslan, Sarıyer adayının ise İYİ Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Taylan Yıldız olduğu öğrenildi.

Biyografi: Emre Kınay kimdir?

emre kınay kimdir

Dostlar Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatroları gibi topluluklarda görev yapan sanatçı, çeşitli sinema filmi ve tv dizilerinde de rol almaktadır.

Kurucusu olduğu Duru Tiyatro topluluğunda hâlen oyunlar sergilemekte ve dizi filmlerde oynamaktadır. Yılan Hikayesi dizisinde canlandırdığı Erkan Ağa ve Yeditepe İstanbul dizisinde canlandırdığı Yusuf Karakterleri ile tanındı. Üç kız çocuğu babasını oynadığı ve başrolünü İclal Aydın ile paylaştığı İki Aile dizisi ile daha geniş çevrede tanınmıştır.

Güneşi Beklerken adlı dizide basketbol hocası Cihan’ı, daha sonra bir lise dizisinde sonradan okula dönen bir avukatı canlandırmış, Sergen Yalçın, Murat Dalkılıç gibi isimlerle rol almıştır.


2015-2016 sezonunda yayınlanan Güneşin Kızları dizisinde Haluk rolünü oynamıştır.

Ses sanatçısı Amber Türkmen AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı