Son anketler AK Parti için çok tatsız! Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor!

Avrasya Araştırma’nın Başkanı Kemal Özkiraz: Son anketler AK Parti için çok tatsız geliyor. Bir yerde anket yaptırıyoruz. Birçok yerde sahaya iki ekip gönderiyoruz. Birbirinin sağlamasını yapsınlar diye. Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor’ dedi.

Son anketler AK Parti için çok tatsız! Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor!
Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz: Son anketler AK Parti için çok tatsız! Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Anketlere güvenmiyorum’ açıklamasının ardından konuşan Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, Halk TV’de seçim anketlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP’nin “Bazı illerden öyle sonuçlar geliyor ki anketörler bizi mi yanıltıyor diye tekrar yaptırdık. Yine aynı sonuçlar geldi” açıklaması; ve Erdoğan’ın “Ben çok açık net bir şey söyleyeyim, bu anketler vesaire bunlara pek güvenim kalmadı. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde gördük bir tanesi belki yakın tutturuyor. Çoğu açık ara kaybetti tutturamadı” sözleri sonrası konuşan Özkiraz şu bilgileri paylaştı:


“Son anketler AK Parti için çok tatsız geliyor”

“Geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un bir röportajı vardı. ‘Bazı illerden öyle sonuçlar geliyor ki anketörler bizi mi yanıltıyor diye tekrar yaptırdık. Yine aynı sonuçlar geldi.’ Hakikaten bizim de başımıza çok geldi son dönemde.

Bir yerde anket yaptırıyoruz. Birçok yerde sahaya iki ekip gönderiyoruz. Birbirinin sağlamasını yapsınlar diye. Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor.


Bursa’da CHP’nin önde olduğu sonuçlar geliyor. İstanbul’da CHP’nin önde olduğu sonuçlar geliyor ve CHP’nin elinde olan illerde farkın daha çok açıldığına dair sonuçlar geliyor.”

“Erdoğan’ın söylemleri kararsız seçmeni uzaklaştırıyor”

En büyük etki ‘ekonomik kriz’. Sonraki etki kutuplaşma. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemleri o kadar incitici ki arada kalmış bir seçmen varsa onu da doğrudan muhalefete yapışıtırıcı şekilde.

“Ciddi sayıda AK Parti’li Mansur Yavaş’a oy veriyor”


Bu seçimde çok şaşırtıcı sonuçlar olacak. İnsanlar hep yanılıyor. Mansur Yavaş örneği yanıltıyor. İnsanlar diyor ki ‘Mansur Yavaş aday olduğu için ülkücüler oy veriyor, o yüzden farkı açıyor’. Hayır, çok ciddi sayıda AK Parti’li de Mansur Yavaş’a oy veriyor. Çok ciddi sayı da AK Parti’li de Ekrem İmamoğlu’na, Muhittin Böcek’e Tunç Soyer’e oy verecek. İlk defa geçişkenlik bu seviyede olacak.”

4 farklı şirketten yerel seçim anketleri