Bursa seçim anketi: Metropoll Araştırma’dan detaylı anket

Prof. Dr. Özer Sencar’ın sahibi olduğu Metropoll Araştırma Şirketi, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin Bursa seçim anketi sonuçlarını yayınladı.

Bursa seçim anketi: Metropoll Araştırma detaylı anket
Metropoll Araştırma’dan detaylı anket

31 Mart yerel seçimlerinin en kritik illerinden biri Bursa. Cumhur İttifakı adayı Alinur Aktaş ile İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Mustafa Bozbey Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığı için yarışacak.

Metropoll Araştırma Şirketi’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayları anketine göre; İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Mustafa Bozbey ipi göğüslüyor.


Metropoll Araştırma Şirketi’nin 8 – 12 Mart tarihlerinde 3122 kişi ile yaptığı anketin sonuçları şöyle:

Bursa seçim anketi – Kararsızlar dağılmadan:

Bursa seçim anketi - Kararsızlar dağılmadan:

Kararsızlar dağıtılmadan:

Alinur Aktaş (AK Parti) %41,1
Mustafa Bozbey (CHP) %47,8
Mehmet Atmaca (SP) %2,2
Kararsız %4,4
Diğer %0,1
Protesto oy %1,8
Fikrim yok/cevap yok %2,6

Bursa anketi – Kararsızlar dağıtıldığında:

bursa seçim anket kararsızlar dağıtılınca

Kararsızlar dağıtılınca:


Alinur Aktaş (AK Parti) %45,1
Mustafa Bozbey (CHP) %52,4
Mehmet Atmaca (SP) %2,5
Diğer %0,1

Metropoll Araştırma Bursa seçim anketi

Bölgelere göre anket sonuçları:

Bursa / ilçelere göre anket sonuçları:

Adayların tanınma oranı:

Kararsızlar dağıtılmadan (solda) / kararsızlar dağıtılarak (sağda):

Themis Araştırma’dan İstanbul seçim anketi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.