Ana Sayfa Gündem CHP yerel seçim sloganı Martın Sonu Bahar sitesini AK Partili aday aldı

CHP yerel seçim sloganı Martın Sonu Bahar sitesini AK Partili aday aldı

CHP’nin 2019 yerel seçimleri için belirlediği “Martın sonu bahar” sloganının internet alan adını ve bütün uzantılarını AK Partili belediye başkan adayı aldı.

CHP yerel seçim sloganı Martın Sonu Bahar sitesini AK Partili aday aldı

AK Parti Tekirdağ büyükşehir belediye başkan adayı Mestan Özcan “Martın sonu bahar” ismi ve martinsonubahar.com domain adı (alan adı) ile internet sitesi kurarak isim hakkını ve bütün uzantılarını aldı.

Domaini satın alan Özcan, açılış sayfasına seçim afişini koydu ve aldına, “Martın sonu ‘Bizce de bahar” yazısını yazdı.


Özcan, “Rakiplerimizi de takip etmemiz gerekiyor. Baktım sloganlarının web sitelesi yok. Biraz da esprili olmasını istedim. Arayıp isterler diye bekliyordum ama isteyen olmadı” dedi.

martinsonubahar.com adresine girince tek bir görsel yer alıyor:

martinsonubahar.com adresine girince tek bir görsel yer alıyor:

CHP seçim sloganının web sitesini almamış

CHP, 31 Mart 2019 yerel seçim kampanyasında kullanılacak söylem ve materyaller için görsel iletişim kılavuzunu 26 Aralık 2018 tarihinde yayımlamıştı.

CHP’nin propaganda döneminde kullanacağı iki ayrı slogan da ilk kez kılavuzda yer almıştı. Buna göre CHP’nin sloganları, “Martın sonu bahar” ve “derman belediyeciliği” olarak belirlenmişti.


CHP 31 Mart 2019 seçim kampanyası için resmi web sitesi altında (subdomain) ile secim2019.chp.org.tr adresi üstünden; kampanyada kullanılacak fotoğraflar, afişler, kartvizitler, posterler, bayraklar ve promosyon ürünleri ile sloganların bulunduğu logolar yer alıyor.

Kılavuzda, iki ayrı slogan için, beyaz, kırmızı ve siyah zeminde üç ayrı logo hazırlandı. “Martın sonu bahar” sloganının bulunduğu logonun altına ise çiçek görseli yer aldı.

Kılavuzda, belediye başkan adaylarının kullanacağı iki slogan da tanıtıldı. Buna göre, adayların, “seni seviyorum” ifadesinin altına aday olduğu il ya da ilçeyi eklemesi istendi. İkinci sloganın ise aday olunan bölgeye göre özel olarak belirleneceği bildirildi.

AK Parti’nin yerel seçimleri için kampanya sitesi var

AK Parti 31 mart yerel seçimleri kampanya sitesi akadaylar belediye gönül işi gönül belediyeciliği


Adalet ve Kalkınma Partisi, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için akadaylar.com adresi üstünden seçim kılavuzuna yer vermiş durumda. Belediye işi gönül işi ve Gönül belediyeciliği sloganlarını belirleyen AK Parti’nin, resmi web sitesi haricinde 31 Mart odaklı yayın yaptığı; tüm iletişim stratejisi, kurum kimliği, kampanya kimliği ve şarkılar ile filmlerin yer aldığı ayrı bir web sitesi var.

8 Mart yaklaşırken 31 Mart Yerel Seçimleri’nde kadının yeri yok!