Satılık çiftlik evi ve dağ evi ve fiyatları ne kadar?

Şehir hayatından kaçanlar dağ ve çiftlik evlerine yatırım yapıyor! Satılık çiftlik evi ve dağ evi fiyatları ne kadar?

Satılık dağ evi ve çiftlik evi fiyatları ne kadar?
Satılık çiftlik evi ve dağ evi fiyatları ne kadar?

Fiyatların geniş bir yelpazede seyrettiği çiftlik evi piyasasında konutların fiyatı 20 bin TL’den başlıyor ve değeri 5 Milyon TL ve üzerine kadar uzanabiliyor. Dağ evleri piyasasında ise çiftlik evlerine benzer bir fiyat aralığı gözlemleniyor. 25.000 TL bandından başlayan dağ evleri 8 Milyon TL üst limitinden alıcı bulabiliyor.

Şehir hayatına bir alternatif oluşturmaya başlayan dağ ve çiftlik evlerinin son dönemde daha çok tercih edilmesini yorumlayan Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay şöyle konuştu:


Trafikten ve kalabalıktan kaçmak isteyenler tercih ediyor

Şehir hayatının stresi, trafik ve kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler şehirden kaçmak için bu tipteki konutları daha çok tercih etmeye başladı. Geniş bir fiyat aralığına sahip konutlar özellikle büyükşehirlerde yaşayan alıcılar tarafından tercih ediliyor. En çok çiftlik evinin satışta olduğu illerin başında İzmir, Bursa Muğla ve Trabzon gelirken, en çok dağ evi ilanı olan illerde ise Burdur, Sakarya, Düzce ve Çanakkale ilk sıralarda yer alıyor.

Satılık çiftlik evi fiyatları 130 bin liradan başlıyor

Verilere göre taban fiyat olan 130.000 TL’ye bir çiftlik evi sahibi olunabilirken 5 Milyon TL ve üzerine çıkan fiyat ortalamaları farklı beklenti ve ihtiyaçlara cevap verebilen geniş bir fiyat aralığı sunuyor. Satılık konut piyasasında hareketlenme yaşanan bir diğer kategoride de dağ evleri yer alıyor. Ortalama 150.000 TL bandından başlayan dağ evi fiyatları 8 Milyon TL’ye kadar uzanıyor.

Satılık çiftlik evi ve dağ evi fiyatları ne kadar?
Satılık çiftlik evi ve dağ evi fiyatları ne kadar?

En pahalı satalık çiftlik evi fiyatları İstanbul’da

Silivri’de yer alan çiftlik evleri ortalama 9 Milyon TL fiyat bandıyla dikkat çekerken 50 Milyon TL’ye de satılık çiftlik evi görmemiz mümkün. En yüksek fiyatlı çiftlik evleri listesinde İstanbul’u Muğla ve Bursa takip ediyor.


Bodrum Bitez ortalama 21 Milyon TL, Bursa Karacabey ise 15,5 Milyon TL fiyat ortalaması ile listede öne çıkıyor. Satılık dağ evleri kategorisinde ise fiyatları ile dikkat çeken illerin başında Muğla, Çanakkale, İstanbul ve Sakarya yer alıyor.


Muğla Fethiye ortalama 8 Milyon TL ile liste başında yer alırken, Fethiye’yi ortalama 5 Milyon TL ile Çanakkale Ayvacık, ortalama 4 Milyon TL ile İstanbul Göktürk ve ortalama 3,5 Milyon TL Sakarya Sapanca izliyor.

Şehirden kırsala göç hızlandı: Dağ evleri de revaçta!

Satılık dağ evi ve çiftlik evi fiyatları ne kadar?
Satılık çiftlik evi ve dağ evi yatırım konusunda revaçta

Dağ ve çiftlik evleri piyasasında ciddi bir hareketlenme yaşandığını belirten Gayrimenkul Satış Direktörü Çağrı Bozay; “Dağ evlerine baktığımızda; bu tipteki konutların satışta olduğu illerin başında Burdur, Sakarya, Düzce ve Çanakkale geldiğini görüyoruz. Bu kategoride en çok 250.000 TL – 300.000 TL bandındaki konutlar tercih ediliyor.

Satışları artış eğilimi sergileyen bir diğer kategori ise çiftlik evleri. En çok çiftlik evinin satışta olduğu illerin başında İzmir, Bursa Muğla ve Trabzon geliyor. En hızlı satılan çiftlik evlerinin 300.000 TL – 350.000 TL fiyat bandında yer aldığını gözlemliyoruz” diyor.

at çiftliği fiyatları
Satılık çiftlik evi

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan alıcıların bu tipteki konutları tercih ettiği vurgulayan Çağrı Bozay; “Bu kategoride yer alan konutlar yatırım anlamında da alıcısına ciddi miktarda kazandırma eğiliminde. Emlak piyasası her zaman olduğu gibi bugün de uzun vadede alıcısına en çok kazancı sağlayan yatırım araçlarının başında geliyor, uzun dönemli düşünüldüğünde diğer yatırım araçlarına kıyasla emlak yatırımı ortalama 3 kata kadar daha fazla kazandırabilir” dedi.

İstanbul’da kiralık ev fiyatları ne kadar oldu? (Semt ve ilçelere göre)