Ahmet Hakan’dan İmamoğlu açıklaması: Dinle beni ey iki taraf

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, iki gün önce Ekrem İmamoğlu’nun konuk olduğu Tarafsız Bölge programına dair açıklama yaptı. Yayının yarıda kesilmediğini söyleyen Hakan, “Dinle beni ey iki taraf. Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben… Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben” dedi.

Ahmet Hakan, ekrem İmamoğlu yayınıyla ilgili yazdı: Dinle beni ey iki taraf

Ahmet Hakan, 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’nı kazanan, ancak daha sonra Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu ile yaptığı programa dair açıklama yaptı.

Ahmet Hakan, “Dinle beni ey iki taraf” başlığıyla yayımlanan yazısında şunları söyledi:

Bir taraf şöyle diyor: ‘Abi adamı perişan ettin… Sinirlendi herif resmen… Gerçek yüzünü ortaya çıkardın…’


Öbür taraf şöyle diyor: ‘Abi adam seni perişan etti… Ters köşe oldun… Yerlere serildin… Mahvetti adam seni…’

İki tarafa birden sesleniyorum: Dinle beni ey iki taraf!

Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben… Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben.

Binali Yıldırım karşıma çıktığında… ‘Aman da Binali Beyciğim… Yaman da Binali Beyciğim… Nasıl da oylarınızı çaldılar göz göre göre… Hırsız bunlar hırsız’ falan diye goygoy yapmam.

‘Binali Bey! Oylarımız çalındı diyorsunuz… Kim çaldı? Ne yani? CHP mi çaldı?’diye sorarım… Hem de üç kere üst üste sorarım…

Ekrem İmamoğlu karşıma çıktığında… ‘Aman da Ekrem Beyciğim… Yaman da Ekrem Beyciğim… Bir güneş gibi doğdunuz İstanbul’umuzun üstünüze… Güneşte leke var, sizde yok’ falan diye goygoy yapmam.

‘Ekrem Bey! Oyların tamamının yeniden sayılmasına niye karşı çıktınız’ diye sorarım… Hem de üsteleyerek sorarım…

Ben soruyu sorarım… Cevap veren de verdiği cevaplarla… Ya perişan olur ya da büyük sükse yapar… Ya inişe geçer ya da yükselişe geçer… Ya bir yıldız gibi parlar ya da bir mum gibi söner…

Bu sonuçlardan hiçbiriyle zerre kadar ilgilenmem. Vallahi de ilgilenmem. Billahi de ilgilenmem.


BENİM AÇIMDAN EKREM İMAMOĞLU

DÜN: Aday olarak ortaya çıktığı günden beri hakkında onlarca olumlu yazı yazdım. Belden aşağı vuran tek bir harfim bile yoktur.

BUGÜN: Programıma çıktığında kendisine en küçük bir nezaketsizlik, saygısızlık yapmadım. Sadece işimi yaptım. Sorular sordum.


YARIN: İmamoğlu taraftarlarının bilinçli olarak sürdürdükleri linçe rağmen… Ve İmamoğlu’nun bu linçe karşı anlamlı bir sessizlik içinde kalmasına rağmen… Kendisiyle ilgili zerre kadar önyargı taşımadan işimi yapmaya devam edeceğim.

SÜRELER NE DİYOR?

BİNALİ YILDIRIM’la TARAFSIZ BÖLGE

Başlangıç: 21.28
Bitiş: 22.55

EKREM İMAMOĞLU’yla TARAFSIZ BÖLGE

Başlangıç: 22.00
Bitiş: 23.35

İSRAFI ANLATTIRMAMIŞIZ

YALAN: Ekrem İmamoğlu mevcut belediye yönetiminin israfını anlatamamış. Çünkü tam o zaman kesmişiz yayını.

DOĞRU: İmamoğlu israfı anlattı Tarafsız Bölge’de… Sosyal medya hesaplarında da bu konuda anlattıklarını yayınladı.

SONUÇ: Yalancılar yalanlarında boğulurlar inşallah!


Ekrem İmamoğlu’ndan Ahmet Hakan’a: Beni kimden kaçırıyorsunuz?

Ekrem İmamoğlu Ahmet Hakan Beni kimden kaçırıyorsunuz?

YSK kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz gün CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu canlı yayının erken bitirilmesine yönelik olarak; “Benim elimde pano var anlatım yapıyorum süreniz doldu dedi. Sayın Hakan bana süreniz doldu dedi. Bu programı siz yönetiyorsanız kararları siz mi verirsiniz yoksa rejiyi arayanlar mı yönetir bilmiyorum. En azından sözünüzü bitirin Sayın İmamoğlu diyebilirlerdi. Beni kimden kaçırıyorsunuz” dedi.


“Beni kimden kaçırıyorsunuz”

Konuyla ilgili Haber Global’de açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:

— Benim Ahmet Hakan’la şahsi bir sorunum yok. Davet ettiği için teşekkür ederim. Keza oradaki süreç içerisindeki tek tartışma konumuz bir belediye başkanını savunma durumuna geçmesi. Yani ben yanlış anlamayın programdan önce soruları soran bir siyasetçi değilim. Sayın Ahmet Hakan ile de oturduk sorularını cevapladık. Ancak kurumu aklamıyorum.

— Benim elimde pano var anlatım yapıyorum süreniz doldu dedi. Sayın Hakan bana süreniz doldu dedi. Bu programı siz yönetiyorsanız kararları siz mi verirsiniz yoksa rejiyi arayanlar mı yönetir bilmiyorum. Benden sonra 12’ye kadar yarım saat süre var sonrasında program yok. En azından sözünüzü bitirin Sayın İmamoğlu diyebilirlerdi. Sayın Hakan’ın yaptığı programlar tekrarı yayınlanan programlar. O gün saat gece 2 buçukta yayınlanıyor bunlar. Beni yayınlamadılar. Beni kimden kaçırıyorsunuz.

Ne olmuştu?


Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın sunumuyla ekran gelen Tarafız Bölge programına konuk olmuştu. İmamoğlu’nun katıldığı programın erken bitirildiği iddia edilmişti. Birçok sosyal medya kullanıcısı konuyla ilgili çeşitli iddialarda bulunmuştu.

Binali Yıldırım: Tek başıma karar veremem – Ekrem İmamoğlu: Fark burada