Binali Yıldırım: Tek başıma karar veremem – Ekrem İmamoğlu: Fark burada

Binali Yıldırım’dan Didem Arslan Yılmaz’ın Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkma teklifine yanıt: Tek başıma karar veremem. – Ekrem İmamoğlu: Fark burada.

AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın konuğu oldu. Yıldırım, Didem Arslan Yılmaz’ın Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkma davetine cevap verdi.

Didem Arslan Yılmaz, Binali Yıldırım’a, “Biz Habertürk olarak ikinize de Habertürk ekranlarında ağırlamak istedik. Ekrem Bey’e sorduk ‘Ben çok isterim. Binali Bey kabul ederse, ben o yayında berabek olmak isterim” dedi. Siz bu çağrıya nasıl yanıt veriyorsunuz?” diye sordu.


Binali Yıldırım: Tek başıma karar veremem

Binali Yıldırım da Yılmaz’ın sorusuna, “Olabilir, bakarız. Onun için garanti veremem de. Benim tek başıma vereceğim bir karar değil ama… Prensip olarak olabilir niye olmasın. O benim tek başıma vereceğim bir karar değil. Ben memnuniyetle sizinle program yapmayı arzu ederim. Hele biraz eteklerimizdeki taşları dökelim” yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu: Fark burada

Programın ilerleyen saatlerinde Haber Global’e konuk olan Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:


“Benim kararım net. Özgürlüğümle, demokrasi kurallarına uyma konusunda verdiğim sözle yola çıktım. Canlı yayında olabilir bakarız demiş. Garanti veremem tek başıma karar veremem demiş. Fark burada. Ben 16 milyon insanın bizden ne istediğine bakarım.”

Binali Yıldırım: Çarpıtıyorlar

Binali Yıldırım, İmamoğlu ile canlı yayına çıkma davetiyle ilgili sözlerine şöyle yanıt verdi:

“Tek başıma karar vereceğim dememi partisine soracak diye yayıyorlar, maksatlı yapıyorlar. İki kişinin programa katılmasına bir kişi karar verebilir mi, programa katılacak olan iki kişinin karar vermesi gerekir. İki boyutu var. Birinci boyutu iki adayın kabul etmesi. İkincisi kiminle yapılacağı konusunda karar verilmesi.”


Binali Yıldırım ayrıca Twitter hesabından da şu paylaşımı yaptı:

Ekrem İmamoğlu YSK açıklaması: Türkiye tarihinde böyle bir örnek yok!