Dorock XL Beşiktaş’ta mal sahibinin şiddet görüntüleri ortaya çıktı!

Dorock XL Meydan Beşiktaş’ta mal sahibinin şiddet görüntüleri ortaya çıktı! Saldırgan mekan sahibi, vestiyer bölümünde bulunan bir kadın çalışana defalarca tokat attı, başını duvara vurdu, tekme attı. Sonra tek tek diğer çalışanları da darp etti. Sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından mekan sahibi gözaltına alındı.

Dorock XL Beşiktaş Meydan mal sahibinin şiddet görüntüleri ortaya çıktı!

Beşiktaş Meydan‘da Dorock XL isimli eğlence mekanında mülk sahibi kişi, çalışanlarını tek tek darp etti. Eğlence mekanında saldırgan mal sahibi, vestiyer bölümünde bulunan bir kadın çalışana da defalarca tokat attı, kafasını duvara vurdu.

Diğer çalışanlar sessizce saldırıyı izlemiş

Nisan ayında gerçekleşen olayın güvenlik kamerası görüntülerinde mekan sahibi Şahin Şeker, vestiyer bölümünde oturan Gaye Akıl ve bir erkek çalışanın yanına gidiyor.


İddiaya göre, ayağa kalkmadıkları gerekçesiyle, önce erkek çalışana tokat atıyor sonra da Gaye Akıl’a defalarca vuruyor. Diğer çalışanlar ise sessizce saldırıyı izliyor. Bazıları Şeker’i uzaklaştırmaya çalışıyor ancak onlar da darp ediliyor.

Kamera kayıtlarına göre 10 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen olaydan sonra Gaye Akıl, o günden beri sesini duyurmaya çalışıyor.

Şiddet gören Gaye Akıl polis ve savcılığa başvurduğunu ancak hala bir sonuç alamadığı için elde ettiği güvenlik kameralarını kamuoyuyla paylaştığını söyledi.

Kan donduran ifade!

Yaşadığı dehşet anlarını sosyal medya hesabından paylaşan Gaye Akıl isimli kadın çalışanın yazdıkları şöyle:

— Meydan Beşiktaş’ta yapılan bir konser için gişede bilet kontrolünde çalışıyordum. Mal sahibi Şahin Şeker geldi ve “Beni gördüğünüzde ayağa kalkacaksınız, neden ayağa kalkmıyorsunuz” diye bağırmaya başladı. İlk önce yanımdaki arkadaşım Enver’e tokat attı. Ardından bana dönerek “Beni görünce ayağa kalkacaksınız” diye masaya vurmaya başladı. Ben de ayağa kalktım, “Özür dileriz, çalışıyorduk, sizi görmedik” dememle birlikte bana da tokat attı.

Ne olduğunu anlamadan art arda tokatlar savurmaya başladı. “Şahin Bey sakin olun sizi görmedim” dedim ancak vurmaya devam etti. Ben de çıkmak için kapıya doğru yöneldim. Arkamdan parmağını bana doğru sallayarak “Bir daha buraya gelirsen seni öldürürüm, ayaklarını kırarım” diye beni tehdit etti.


Arkamı dönüp bakınca daha fazla sinirlendi ve saçımı tutup beni duvara çarptı, tekme attı. Sonra da beni iterek dışarıya attı. Olaylar sırasında oğlu Doğan Şeker ve otopark görevlileri de vardı. Ancak hiç biri yardım etmedi, sadece seyirci gibi izlediler. Olayların hemen akabinde karakola gittim. Görüntüleri verdim, darp raporu aldım.

Karakoldan 15 gün ses çıkmayınca savcılığa gittim. Dilekçemi verdim ve görüntüleri elden teslim ettim. Ancak 20 günden fazla zaman geçmesine rağmen hala bir geri dönüş alamadım.

“Dorock XL markası yanımda oldu”

5 yıldır bağlı bulunduğum şirketim (Dorock XL), bu yaşadıklarımdan sonra, benim mağduriyetimden dolayı, bütün yatırımlarına rağmen çıkma kararı aldılar. Benim yanımda oldukları için onlara da minnettarım.

Şahin Şeker için 6 ay uzaklaşma kararı çıkarttırdım ancak savcılıktan bir dönüş olmadıkça bana kötü bir şey yapmalarından korkuyorum.

Mekan sahibi gözaltına alındı

Sosyal medyada yer alan görüntüler büyük tepki çekti. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada mekan sahibi gözaltına alındı.

Dorock XL’dan açıklama: Saldırgan mal sahibi

Mekanın adı daha önce de Ekşisözlük‘te darp, hakaret ve kötü davranış gibi birçok şikayete konu olmuştu. Görüntülerin yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan Dorock XL, darp olayını gerçekleştiren Şahin Şeker’in, Beşiktaş Dorock XL markasının bulunduğu alanın mal sahibi olduğuna dikkat çekti.

Dorock XL: Olayın yaşandığı gece markamızı mekandan çekme kararı aldık

Dorock XL, “Olayın yaşandığı gece Dorock XL ekibi olarak Meydan Beşiktaş isimli mekandan markamızı çekme kararı aldık ve alandan ayrıldık. Gaye Akıl hala bizimle çalışıyor ve olayın hukuki sürecini beraber devam ettiriyoruz” açıklamasında bulundu.


Gaye Akıl’ın avukatından paylaşım:

Avukatın etek boyu nedeniyle tepki gösteren hakime soruşturma


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.