Fatih Portakal: YSK seçimi iptal ederse sandığa artık gitmeye gerek yok!

İstanbul seçimi konusunda değerlendirmelerde bulunan FOX Haber sunucusu Fatih Portakal, “Kurulun hala seçimi iptal etmeyeceğini düşünenlerdenim. Aksi olursa bence sandığa gitmeye gerek yok. Sandığı boykot meşruiyet için önemli” dedi.

Fatih Portakal: YSK seçimi iptal ederse sandığa artık gitmeye gerek yok!
Fatih Portakal: YSK seçimi iptal ederse sandığa artık gitmeye gerek yok!

FOX Haber sunucusu Fatih Portakal, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. YSK’nın merakla beklenen İstanbul seçimi kararına değinen Portakal, “İstanbul seçimini AKP kazansa idi bugün YSK’yı konuşuyor olmayacaktık. İktidar millet iradesinin tecellisi diyecekti. Kurulun hala seçimi iptal etmeyeceğini düşünenlerdenim. Aksi olursa bence sandığa gitmeye gerek yok. Sandığı boykot meşruiyet için önemli” dedi.

Portakal bir sonraki mesajında ise, “İktidarın İstanbul seçimi için yolsuzluk ve usulsüzlük tezi akla şu soruları getiriyor: 1-Tüm oy pusulaları için tek zarf kullanılırken sadece bşhir başkanlığında yapılmış olabilir mi? 2- TR geneli değil sadece İstanbul mu seçilmiş, onda da sadece başkanlık seçimi! Komik” ifadelerine yer verdi.


Erdoğan’ın Türkiye İttifakı söylemini hiç inandırıcı bulmamıştım zaten

Fatih Portakal, 28 Nisan’da yaptığı paylaşımda ise “Erdoğan olası yeni bir İstanbul seçimi için ısınma turlarına başladı. Bir de Türkiye ittifakı imiş. Hiç inandırıcı bulmamıştım zaten…” ifadelerini kullanmıştı.


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasını değerlendiren Portakal, “28 gündür duymuyorduk. Bu söylemler başladığına göre Erdoğan olası yeni bir İstanbul seçimi için ısınma turlarına başladı. Bir de Türkiye ittifakı imiş. Hiç inandırıcı bulmamıştım zaten…” ifadelerini kullanmıştı.


Portal bir sonraki mesajında ise, “Erdoğan: ‘Diğer ittifaka oy veren vatandaşlarımıza kızmıyoruz.’ Gereksiz bir cümle: Neden mi? Ne kızma hakkınız var ne de yargılama. Teşekkür mü etmeliyim size ya da lütuf da mı bulunuyorsunuz bana? Gülüp geçtim” demişti.

Gökhan Özoğuz’dan Erdoğan’ın seçim sonuçları açıklamasına tepki